Президент Росії Володимир Путін продовжує стратегічну лінію, спрямовану на знищення України. Українці повинні зміцнювати свою оборону і бути готовими “дати під дихало” агресору.

Про це в ефірі програми “Україна Завтра” на телеканалі “Україна 24” заявив перший президент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук. На запитання, хто його “дістав” більше, ніж Путін, Кравчук відповів:

“Я б сказав, уся російська сторона, помножена на ОРДЛО. Вони дістали мене найбільше, і дістають щодня. Але я на ці їхні діставання не звертаю уваги, тому що я добре знаю Росію. Стратегічна лінія Росії – нищити Україну, підпорядкувати собі Україну або зруйнувати Україну”.

За його словами, головне для України – “будувати свої збройні сили на найвищому рівні, відроджувати по мірі можливості економіку, готувати суспільство до можливих сценаріїв”.

“Тому що, якби в 2014 році наше суспільство не організувало народні батальйони і вони не пішли на Донбас і не зупинили ворога, то я не знаю, де б були зараз ворожі батальйони. Таким чином є внутрішнє завдання. І друге – використати максимально ту допомогу, яка вже починається з боку США, Європи. Скажу відверто, ніколи за ці 29 років такої єдності Європи і США в оцінці ситуації та політики, яку проводить Росія, ще не було”, – сказав перший президент.

Кравчук вважає, що в світі раніше “не було такого глибокого розуміння, хто є агресором”.

“Тому я знаю свою роботу, я знаю, що мені треба кожен день бути готовим. Вони будуть обливати мене брудом, будуть мене судити, що я їм майже заборонив воду, блокую. Але я на це не звертаю увагу. І раджу нікому не звертати увагу. А звертати увагу на оборону і бути готовими, вибачте на слові, дати під дихало тим, хто лізе до нас”, – додав він.

Також Кравчук заявив, що міжнародне співтовариство посилює тиск на Кремль, в цих умовах Росії загрожує розвал, якщо її керівництву “не вистачить елементарного розуму”.

“Суспільство наше вже не боїться. Воно стільки разів лякалося, що вже нам боятися немає чого. І це зрозумів Путін. Йому сказали: якщо ви зробите цей крок, то це буде дуже погано для вас. Це сказав Байден. І вони зупинилися. А зараз іде просто дипломатична війна між Росією і США. США кажуть: не можна пускати в США людей, які поводять себе, як слон у посудній лавці в самій же Америці. І це вже почало діяти. Європа обговорює питання про відключення Росії від SWIFT, а це відключення стане повним розвалом економіки Росії”, – сказав Кравчук.

За його словами, російське керівництво “поводиться недостойно”, але “є там люди, які бачать, до чого це може призвести”.

“Все валиться… в одному з цих розвалів я брав безпосередню участь, і цим пишаюся. І думаю, якщо в них (Росії – ред.) не вистачить елементарного розуму, то це може і для Росії закінчитися таким чином”, – сказав перший президент України.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.