Чинний Президент України не виконав того, що обіцяв, вважає «патріарх» ПЦУ.

Петро Порошенко, який поки ще займає пост Президента України, дав згоду на ліквідацію Київського патріархату. Про це заявив «почесний патріарх» ПЦУ Філарет Денисенко в опублікованому на офіційному сайті УПЦ КП «Зверненні Патріарха Філарета до всієї української православної пастви».

«Зараз П.А. Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського Патріархату», – поскаржився Філарет.

У Зверненні «патріарх» зазначив, що участь Петра Порошенка в отриманні Томосу він не вважає «втручанням у справи Церкви».

«По-перше, це була вимога Вселенського Патріарха, а по-друге, президенти турбувалися про Державу, про його духовну основу, якою є Церква», – пояснив Філарет.

Хоча Порошенко і спікер Верховної Ради Андрій Парубій зіграли велику роль в отриманні Томосу, проте й попередники колишнього Президента України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма, «і особливо Віктор Андрійович Ющенко» – зробили чимало, нагадав «почесний патріарх» ПЦУ.

Нагадаємо, 8 січня 2019 року колишній Президент України підписав Указ про присвоєння «почесно чинному духовному наставнику» новоствореної церковної структури «патріарху» Філарету Денисенко звання Героя України з врученням ордена Держави.

10 сiчня «почесний патріарх» Філарет вручив Порошенку орден «за активну участь в процесі отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви». «Сьогодні, користуючись урочистим випадком, я хочу вручити Президенту орден святого апостола Андрія Первозванного, яким ми нагородили його 15 грудня, коли був об'єднавчий Собор у Святій Софії», – сказав він.