Канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччина допомагає Україні більше, ніж “майже будь-хто інший”. За його словами, країна є одним із головних прихильників України у військовому відношенні.

Про це повідомляє The Telegraph.

“Німеччина є одним з головних прихильників України у військовому відношенні, і, ймовірно, тільки Сполучені Штати надають більшу підтримку, ніж ми”, – сказав Шольц на пресконференції разом з лідерами Литви, Латвії та Естонії.

На пресконференції лідерам чотирьох країн було поставлено запитання про те, чи допоможуть закінчити війну переговори з Путіним і заклики уникати його приниження.

«Ми повинні продовжувати наш діалог і далі говорити одне з одним», – відповів Шольц, але його розкритикували колеги з країн Балтії.

«Ми вважаємо, що неможливо розмовляти з державою, яка намагається перекроїти карту у ХХІ столітті, – сказав, зокрема, президент Литви Ґітанас Науседа.

Посилаючись на застереження президента Франції Еммануеля Макрона про те, що захід не повинен «принижувати» Росію, він додав: «Ми в Європі згодні з багатьох питань, але є деякі, щодо яких ми ще не дійшли згоди».

Зазначимо, що раніше у Бундестазі вимагали від уряду Шольца швидко схвалити іспанські поставки танків Україні.

Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман вимагає від федерального уряду схвалити можливе постачання в Україну іспанських танків “Leopard 2 A4” німецького виробництва.

Про це повідомляє Spiegel.

“Я дуже сподіваюся, що федеральний міністр економіки Роберт Габек негайно надасть дозвіл на експорт”, — сказала політик Вільної демократичної партії, яка входить у керівну коаліцію.

Поспіх вона виправдовує нинішньою ситуацією в Україні.

За словами Зеленського, Україна вдячна Німеччині за те, що вона зробила для неї, але хотілося б більшого.

«Ми дуже вдячні за те, що маємо. І при цьому я знаю: Німеччина може зробити більше. Габек мене зрозумів. Він розумів, що «Північний потік-2» – це тільки зброя, і дуже гостра. Він також розуміє, що в України немає флоту. Що наші узбережжя не захищені. Що нам потрібна летальна зброя. Німеччина не надавала нам ніякої військової допомоги, але могла», – сказав він.