Головні новини України
Подобається

“Давайте не будем тратити ваші і наші гроші…”: У Парубія різко прокоментували скандальний фільм

07/05/2018     Автор: Яна Романська
“Давайте не будем тратити ваші і наші гроші…”: У Парубія різко прокоментували скандальний фільм

У голови Верховної Ради України Андрія Парубія з гнівом відреагували на питання про показ скандального документального фільму "Площа розбитих надій", в якому політика назвали винним у трагедії 2 травня 2014 року в Одесі, передає Корупція.Інфо

"Ви і минулого разу занадто голосно підбирали слова, і тепер говорите " винувачували в розстрілах". Називайте все своїми іменами, що вийшов маніпулятивний ізраїльський фільм. Ви це маєте на увазі? Андрій Володимирович (Парубій – Ред.) зараз нічого не зможе вам прокоментувати. Давайте не будемо витрачати ваші і наші гроші", – сказав прес-секретар Парубія.

Нагадаємо , 25 квітня в ефірі ізраїльського телевізійного каналу ILand була показана розширена версія скандального документального фільму "Площа розбитих надій". 

Автори фільму виклали свою версію трагедії в Одесі, і назвали винним Андрія Парубія.

Основні герої фільму – троє громадян Грузії Олександр Ревазішвілі, Цезарі Баджалідзе і Георгій Бежіташвілі, які стверджують, що нібито були очевидцями і учасниками розстрілів в Києві в лютому 2014 року, а організаторами цього були нібито Михайло Саакашвілі, Мамука Мамулашвілі, а також тогочасні лідери Майдану Сергій Пашинський, Андрій Парубій і ряд інших осіб.

У розширеній версії скандального фільму Цезарі Баджалідзе стверджує, що нібито за домовленістю з Парубієм він увійшов до групи т.зв. "Найманців", які влаштовували побоїще і пожежа в Будинку Профспілок в Одесі 2 травня 2014 р За його словами, Парубій формував групи активістів для придушення сепаратистських заходів в різних в регіонах України.

Напередодні подій 2 травня декілька сотень патріотично налаштованих активістів, за його словами, привезли до Одеси з різних регіонів автобусами, в яких вже були ємності з бензином, а також палиці і ланцюги. Перед ними стояло завдання розгромити табір антиМайдан на Куликовому полі. У фільмі використані фрагменти переговорів одеситів з диспетчерами пожежної служби, з яких чутно, як пожежники відмовляють громадянам висилати свої розрахунки до місця трагедії, а також говорять про те, що їхні машини захоплюють невідомі.

Глава департаменту спецрозслідування Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк в своєму інтерв'ю для ізраїльських журналістів стверджує про те, що слідчими було встановлено факт бездіяльності співробітників міліції під час трагедії і що наказ не відправляти пожежні машини надійшов від керівництва служби з надзвичайних ситуацій Одеси.

Доказом автори фільму вважають кадри, на яких можна побачити самого Цезарі Баджалідзе всередині згорілого Будинку профспілок разом з іншими активістами.

В кінці фільму його автор, журналістка Анна Стефан стверджує, що після виходу першої частини її розслідування, ряд людей, хто допомагав їй у зйомках, потім викликали на допити правоохоронні органи України.

У першій, скороченій версії фільму Анни Стефан грузини заявили, що в український аеропрорт вони прибули за підробленими документами, де їх нібито зустрічав і провів без погранкотнтроля Андрій Парубій.

Тоді ж були показані скан-копії деяких авіаквитків, які нібито підтверджують їх прибуття в Україну в дні Майдану. Всі троє стверджують, що доставкою зброї різних груп снайперів, які розташовувалися в готелі "Україна", а також в Консерваторії, нібито займався нардеп Сергій Пашинський, від якого, за словами одного з грузинів, в якийсь момент надійшла команда стріляти і по силовикам , і по мітингувальникам для створення провокації масової бійні на Майдані. Також, за їхніми словами, в моменти перестрілок Пашинський знаходився нібито в Консерваторії з автоматом, тоді як сотник Майдану Володимир Парасюк разом зі своїм батьком стріляв з гвинтівки.

 

Популярне: "Від 500 до 3685 гривень …": Українці вже днями зможуть отримати разову грошову допомогу

Як стверджують герої фільму, причина, по якій вони вирішили розкрити інформацію про свою участь в розстрілах Майдану для ЗМІ – нібито загибель шести їхніх колег при загадкових обставинах, які разом з ними брали участь у подіях лютого 2014 року. Таким чином, герої фільму нібито мають намір убезпечити себе.

Після показу цього фільму Святошинський райсуд Києва, який розглядає справу колишнього "Беркута", вирішив допитати грузинських снайперів в режимі відеоконференції. Троє фігурантів фільму вже повідомили про свою згоду давати офіційні свідчення