На 94 році життя помер кардинал-пресвітер Мар’ян Яворський – Єпископ-сеньйор Львівської Архідієцезії Римсько-католицької Церкви. Про це повідомили увечері 5 вересня у прес-службі Львівської архідієцезії Римсько-католицької Церкви.

Кардинал Пресвітер Мар’ян Яворський – 44 Архієпископ-Митрополит Львівський латинського обряду і перший кардинал серед латинських Львівських Архієпископів, який співпрацював із трьома понтифіками: св. Йоаном Павлом ІІ, Бенедиктом XVI та Франциском.

Відомо, що львівський кардинал Мар’ян Яворський із серпня він перебував у польській лікарні у важкому стані.

Довідка:

21.08.1926 – народився у Львові в сім’ї Вікентія Яворського та Станіслави Ластовецької.

1945 – після закінчення середньої школи вступив до Львівської Вищої Духовної Семінарії, яку закінчив у Кальварії Зебжидовській (Польща)

16 січня 1991 – призначений Йоаном Павлом ІІ Архієпископом-Митрополитом Львівським латинського обряду; займається новоствореною Львівською Духовною Семінарією, налагодженням інфраструктури католицьких храмів; провів синод Львівської Архідієцезії та Луцької дієцезії, метою якого було відродження релігійного життя в дусі ІІ Ватиканського Собору

29 лютого 1992 – отримує митрополичий паллій з рук Апостольського Нунція в СРСР Архієпископа Франческа Коласуоно у Львівському Кафедральному Соборі

А у серпні 2006 – Президент України Віктор Ющенко підписав декрет про нагородження кардинала Мар’яна Яворського орденом Ярослава Мудрого IV ступеню з нагоди 80-річчя та за значний особистий вклад в утвердження духовних ідеалів, за благодійну діяльність та пошук взаєморозуміння, а також за багаторічне богословське служіння.