Пенсійна реформа передбачає зниження коефіцієнта, за яким враховується страховий стаж, передає Корупція.Інфо

Популярне: Палає усе навколо! В курортній зоні Одеси страшна масштабна пожежа

Уже цієї осені, від 1 жовтня, майже 75% українським пенсіонерам мають осучаснити, тобто підвищити пенсії. Водночас пенсійна реформа передбачає зниження коефіцієнта, за яким враховується страховий стаж, від 1,35 до 1.

"Від запропонованої нами пенсійної реформи не програють ні ті, хто уже на пенсії, ні ті, хто тільки збирається виходити на пенсію. Принаймні уже тому, що без змін у нинішній пенсійній системі за кілька років без пенсій можуть залишитись усі. Що стосується коефіцієнту 1,35, то свого часу його запровадження було такою собі передвиборчою маніпуляцією, яка дозволила разово підняти пенсії. В подальшому наявність цього коефіцієнту стримувала перерахунок пенсій, тому що для цього потрібні були значні кошти для підняття розміру базової заробітної плати, яка використовується при нарахуванні пенсій, та ще й з коефіцієнтом. Як наслідок пенсії тих, хто уже вийшов на пенсію, "заморожувались". У результаті раз нарахована пенсія з роками ставала в реальному виражені усе меншою і меншою", – пояснив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він обіцяє автоматичний перерахунок пенсій.

"Ми виправляємо цю ситуацію, робимо осучаснення усіх пенсій, закладаємо механізм, коли призначені пенсії будуть автоматично перераховуватись щорічно з врахуванням росту середньої заробітної плати і інфляції. А в подальшому, чим швидше буде рости українська економіка, тим більше зростатимуть і доходи наших пенсіонерів", – зазначив глава уряду.