Президент Володимир Зеленський визначив три кандидатури до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Державного бюро розслідувань. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

Згідно з документом, Президент визначив для включення до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора ДБР проректора Академії адвокатури Аліну Бірюкову; завідувача кафедри державно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Олександра Головка та професора кафедри правосуддя Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка Оксану Кучинську.

Водночас глава держави увільнив від виконання обов’язків членів конкурсної комісії Оксану Квашу, Олександра Костенка та Віктора Кощинця.

Також, 24 грудня 2019 року Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державне бюро розслідувань”, який передбачає перезапуск відомства, зокрема призначення нового керівництва. Згідно з документом, Президент призначає нового директора ДБР за поданням конкурсної комісії, без подання Прем’єр-міністра.

Трьох із дев’яти членів конкурсної комісії має делегувати Верховна Рада. Ще по три кандидатури подають Президент і уряд. 27 грудня 2019 р. Президент звільнив Романа Трубу з посади директора ДБР.

Нагадаємо, що в липні ДБР сруснула звістка, скандального Олега Корецького було звільнено з посади керівника слідчої групи Державного бюро розслідувань.

«Повідомляємо, що Корецького Олега Павловича звільнено з посади начальника третього відділу Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань 23.07.2020 у зв’язку зі скороченням посади державної служби внаслідок зміни штатного розпису з припиненням державної служби, на підставі пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу», – йдеться у повідомленні.

Відмітимо, що у ДБР уточнили, що Корецькому також виплатили грошову компенсацію за дні невикористаної щорічної основної відпустки, дні додаткової оплачуваної відпустки за стаж державної служби та вихідну допомогу у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

На початку липня керівник одного зі слідчих відділів ДБР Олег Корецький заявив, зокрема, що на нього чинився тиск з боку керівництва з метою порушення кримінальних проваджень проти п’ятого Президента Петра Порошенка. Водночас сам він переконаний у безперспективності справ проти Порошенка.

Зі свого боку в ДБР стверджували, що заява Корецького щодо тиску на нього не відповідає дійсності і є політично мотивованою. Там також заявили, що його дії містять окремі ознаки кримінального правопорушення, а саме: розголошення відомостей досудового розслідування.