Чиновникам дуже потрібні гроші, і вони готові за них переплачувати. Мінфін 2 жовтня підняв ставки за облігаціями внутрішньої держпозики. Причому вельми істотно: з 18,5% до 19% річних за гривневими паперів та з 5,95% до 7% – за доларовими.

Це принесло плоди: міністерство майже в 10 разів каліцтва обсяг залучень по 3-місячних ОВДП – до 834,36 млн грн і отримало майже в 4 рази більше від продажу валютних паперів – $ 67,04 млн.

Уряд досить довго тримав свої ставки недалеко від облікової ставки Нацбанку (було підвищено на піввідсотка у вересні – до 18% річних), відмовляючись додавати до прибутковості гривневих паперів більше 0,5% річних. І експерти відзначили вчорашнє зростання відсотків.

\

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За нижчими ставками, експерти роблять висновок, що попиту не було. Тоді як Мінфіну потрібно збирати гроші для виплат величезних сум по ОВДП в другій половині жовтня. Йому буде потрібно заплатити в гривні близько 8,4 мільярдів, і зробити два великих валютних платежу. На $ 501 млн. І € 210 млн.

Важливу роль зіграв також дефіцит гривневого ресурсу, який спостерігається на ринку вже не перший тиждень.

Експерти вважають, що Мінфіну доведеться тримати ставки на вчорашньому рівні, якщо будуть потрібні нові великі розміщення ОВДП в жовтні.

Раніше повідомлялося, що 23 жовтня Мінфін має намір виставити ОВДП в євро з погашенням через 7 місяців і 1,1 рік, а в останній вівторок жовтня зробити перерву в реченні валютних паперів.