Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк прокоментував ідею оголошення дефолту України

Про це він заявив в ефірі програми “Право на владу” на телеканалі “1 + 1”.

За його словами, він не є прихильником такого сценарію. “Держава і державні органи дотримуються іншої позиції. Ми діємо в інтересах громадян”, – додав він. Данилюк закликав не шкодити досягнутій непростим шляхом фінансовій стабільності, а навпаки – підтримувати і розвивати позитивні зрушення.

Він вважає, що українська влада повинна розглянути ситуацію в енергетичній галузі і почати вирішувати проблеми, які там накопичилися.

Ми хочемо заслухати і зрозуміти плюси і мінуси. Ми проведемо професійну дискусію з цього приводу. Ніякої політики – тільки аналіз і відповідальні рішення”, – підкреслив Данилюк.Разом з тим він ухилився від чіткої відповіді на питання, чи може зростання тарифів стати наслідком такого рішення проблем.

Нагадаємо, раніше Данилюк заявив, що новий уряд може бути сформовано вже в кінці серпня або на початку вересня поточного року.

“В результаті дострокових виборів, уряд може бути сформовано вже в кінці серпня або на початку вересня”, – сказав Данилюк.При цьому він зазначив, що отримання траншу МВФ могло б значно затягнутися, якби вибори проходили в жовтні. Тоді МВФ мав би очікувати, поки сформується новий коаліційний уряд, а це могло б затягтися до кінця року.

Таким чином, команда нового президента Володимира Зеленського прискорила отримання наступного траншу МВФ.

В іншому випадку Україна могла б зіткнутися з фінансовою кризою, зазначив Данилюк.

Зазначимо, що 31 травня відбуделося перше засідання Радбезу під керівництвом Зеленського з проблем у вугільній галузі. Президент також  затвердив новий склад Ради з питань національної безпеки і оборони. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

Так, головою РНБО є Зеленський.  До нового складу РНБО входять:

перший заступник голови Служби безпеки України – начальник Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Іван Баканов,
глава АП Андрій Богдан,
секретар РНБО Олександр Данилюк,
міністр фінансів Оксана Маркарова,
заступник глави АП Вадим Пристайко та Руслан Рябошапка,
начальник Генштабу Руслан Хомчак.

Зі складу РНБО виключені екс-глава АП Ігор Райнін, екс-глава РНБО Олександр Турчинов, Екс-глава Генштабу Віктор Муженко і міністр інформполітики Юрій Стець.