Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе пообіцяла відреагувати на ситуацію з призначенням нового голови ГУ НПУ в Черкаській області, взявши до уваги думку громадськості.

«Ми будемо радитися з усіма, в тому числі, з громадськістю. І приймемо рішення», – сказала Деканоїдзе.

При цьому вона не уточнила позицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, заявивши лише, що з цього питання консультації також будуть проведені, повідомляє Корупція.Інфо

Водночас видання пише, що черкаські активісти звернулися до голови МВС Авакова, заявивши, що вони виступають категорично проти призначення Валерія Лютого начальником ГУ НПУ в Черкаській області.

«Цей чоловік був радником одіозного мера Харкова Геннадія Кернеса, на виборах в Кривому Розі сприяв фальсифікаціям на користь представника «Оппоблока» Юрія Вілкула, а якихось успіхів у боротьбі зі злочинністю громада Кривого Рогу не бачить», – сказано у зверненні, підписаному представниками ГО «Автомайдан-Черкаси», ОК «Азов-Черкаси», «Правого сектору», «Ультрас-Черкаси», «Союзу ветеранів ВДВ», ВО «Свобода» та інших організацій і політсил, а також місцевими депутатами.

Автори звернення звернули увагу, що за результатами атестації Лютий був рекомендований на пониження в посаді через низькі бали, отримані при тестуванні.

Нагадаємо, напередодні активісти кількох громадських організацій підпалили шини та взяли штурмом будівлю поліції, коли мало відбутися представлення нового начальника поліції області Валерія Лютого. Керівництво поліції одразу закрилося у приміщенні відділу бухгалтерії та лише після годинної наради вийшло до громадськості. За даними видання, Лютий одразу звинуватив громаду в захопленні приміщення поліції, активісти після словесної перепалки виштовхали його надвір.