Декілька хвилин тому! Це тільки початок-700 млн доларів від МВФ! Зеленський зробив це: вже в вересні.

За новим траншем Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україна розраховує отримати від поточного року не менше 700 млн доларів.

Про це радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко розповів на телеканалі “Україна 24”.

“Агентство Fitch випустило більш ніж позитивні меседжі щодо України, вони змінили прогноз зі стабільного на позитивний. Ми продовжуємо кооперацію з МВФ, зокрема за програмою stand by, і за цією програмою у вересні буде місія МВФ, ми очікуємо, що досить швидко буде українське питання винесене на розгляд ради директорів МВФ. Це означає, що ми можемо отримати як мінімум 700 млн доларів за наступним траншем. Водночас я б очікував, що цього року ми можемо отримати і більше, як мінімум ще додатковий транш”, – сказав радник президента.

За його словами, вже “сформована подушка безпеки на вересень, коли йдуть великі платежі за державними позиками, зробленими 6-7 років тому”.

“Ми повинні виплатити 2,8 млрд доларів за зовнішнім боргом. Ситуація більш-менш не просто контрольована, а ми перебуваємо в зоні стійкого фінансового стану, наші золотовалютні резерви понад 28 млрд доларів”, – заявив Устенко.

Як раніше заявляв Глава держави Володимир Зеленський, транш від Міжнародного Валютного Фонду в понад 2,7 мільярда доларів стане гарним подарунком Україні напередодні 30-річчя Незалежності.
Очікується, що Україна отримає транш 23 серпня.

“Це стане гарним подарунком для нашої країни до 30-річчя незалежності. Ці кошти допоможуть подолати наслідки коронакризи та стимулювати нашу економіку. Я вдячний МВФ та особисто Крісталіні Георгієвій за це рішення”, – сказав президент України.

Також Зеленський наголосив, що для нашої держави дуже важлива співпраця з МВФ, тому Україна продовжує впроваджувати реформи й виконувати структурні маяки задля отримання нового траншу в межах поточної програми stand-by.

“Ми працюємо над завершенням першого перегляду чинної програми Міжнародного валютного фонду та очікуємо місію МВФ у вересні. На цьому я наголосив під час нашої телефонної розмови з пані Крісталіною Георгієвою”, – зазначив Зеленський.

В Офісі президента нагадують, що Україна отримає від МВФ понад 2,7 млрд дол. США безоплатно та без жодних додаткових умов. Це стало відомо після телефонної розмови президента Володимира Зеленського з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою, яка відбулася минулого тижня.

Відповідне рішення ухвалила Рада керівників МВФ за пропозицією Крісталіни Георгієвої задля допомоги у відновленні світової економіки, яка постраждала внаслідок пандемії коронавірусу. Всього між країнами буде розподілено спеціальні права запозичення (СПЗ) на суму 650 млрд дол. США.

В Офісі президента також зауважують: як зазначається в офіційному повідомленні МВФ, це – найбільший розподіл СПЗ в історії фонду.