Руслан Хомчак залишає посаду головнокомандувача Збройних сил України за рішенням президента Володимира Зеленського.

Про це заявив під час брифінгу прессекретар Володимира Зеленського Сергій Никифоров.

«У відставку йде головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Це рішення президента. Володимир Зеленський не сумнівається в патріотизмі, вірності присязі й професіоналізмі Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міноборони та ЗСУ. Такої синергії ми не бачимо, а бачимо конфлікти», – заявив Никифоров.

Раніше повідомлялося про те, що президент Володимир Зеленський не виключав, що міністра оборони України Андрія Тарана і головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака можуть відправити у відставку. Україні потрібна стабільна ситуація в армії і Міністерстві оборони.

Також відомо, що Руслан Хомчак, який іде з посади головнокомандувача Збройних сил України, замінить Михайла Коваля на посаді першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

“Руслан Хомчак … переходить на першого секретаря РНБО. Відповідно з цієї посади йде нинішній перший заступник Михайло Коваль”, – заявив прес-секретар глави держави Сергій Никифоров під час брифінгу у вівторок.

А Новим головнокомандувачем став командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний.

Залужний навчався на загальновійськовому факультеті Одеського вищого об’єднаного командного училища, яке у 1997 році закінчив із відзнакою. У 2005-2007 роках він також здобував освіту у Національній академії оборони України, після якого отримав посаду першого заступника командира 24-ї окремої механізованої бригади у Яворові Львівської області.

У 2009 році став командиром 51-ї окремої механізованої бригади, де відслужив три роки. У 2017 році Залужний став першим заступником командувача військ оперативного командування «Захід», а у 2018 році — першим заступником командувача Об’єднаних сил. Очолив командування «Північ» Залужний у 2019 році.