Сполучені Штати Америки ніколи не визнають окуповані Росією українські території будь-чим, крім частини України. Окрім цього, у відповідь на злочинні дії країни-агресора Вашингтон готовий ухвалити значно жорсткіші санкції. 

Про це заявила прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр. 
Вона відповіла на проведення окупантами псевдореферендумів у чотирьох областях, які частково захоплені військами РФ. 

“Фіктивний референдум про їхніх вихід зі складу України та приєднання до Російської Федерації був кричущим порушенням міжнародного права”, – сказала речник. 

За її словами, Білий дім продовжить працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності й підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. 

“Що стосується того, що ми робимо, то ми готові накласти додаткові швидкі й серйозні економічні витрати на РФ місці з нашими союзниками та партнерами у відповідь на ці дії, якщо вони просуватимуться до анексії”, – пояснила Жан-П’єр. 

Речниця Білого дому додала, що найближчими днями у відомстві нададуть більше інформації про це.

Важливо й те, що кілька днів тому в США наголошували, що вже знають конкретні цифри, які окупанти мають оголосити після проведення “референдумів” на тимчасово захоплених територіях України. Результати бутафорського голосування (з 23 до 27 вересня) у РФ вигадали заздалегідь. 

Зокрема, Жан-П’єр говорила, що в деяких регіонах уже встановлено необхідні показники явки “виборців” і підтримки “приєднання” до Росії на рівні понад 75%. 
Водночас, лідери країн “Великої сімки” також засудили організовані Росією “референдуми” на окупованих частинах України, назвавши це грубим порушенням міжнародного права, про що безпосередньо заявив президент США Джо Байден. 

За його словами, ці референдуми спрямовані на анексію окупованих регіонів, і Сполучені Штати не зможуть лишитися осторонь такого порушення територіальної цілісності України. 

У своїй заяві Байден зазначив, що Вашингтон “працюватиме із союзниками та партнерами, щоб завдати Росії додаткових швидких і серйозних економічних втрат”. 

Разом із Байденом, лідери країн “Великої сімки” також засудили організовані Росією “референдуми” на окупованих частинах України задля анексії цих територій, назвавши це грубим порушенням міжнародного права. 

“Ці фіктивні референдуми, ініційовані Росією та її колаборантами, не мають жодної юридичної сили чи легітимності, про що свідчать поспішні методи організації, які жодним чином не поважають демократичні норми, та відверте залякування Росією місцевого населення”, – заявили лідери G7. 

Лідери “Великої сімки” зазначили, що ці псевдореферендуми жодним чином не є легітимним волевиявленням українського народу. 

“Ми ніколи не визнаємо ці референдуми, які здаються кроком до російської анексії, і ми ніколи не визнаємо ймовірну анексію, якщо вона відбудеться”, – додали лідери G7. 

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр заявила журналістам, що адміністрація Байдена “готова запровадити додаткові швидкі та серйозні економічні санкції щодо Росії разом із нашими союзниками та партнерами у відповідь на ці дії, якщо вони просуватимуть анексію”. 

Якщо проаналізувати заяву Білого дому та співставити з фактами того, на якому економічному і міжнародному дні наразі опинилася Російська Федерація, схоже, що додаткові санкції можуть стати дуже болючим ударом для країни і безпосередньо її диктатора. Повний провал на фронті, вимушене оголошення хоч і часткової, але мобілізації в Росії, протесні настрої серед народу – усе це чіткі сигнали про пришвидшення перемоги України.