В Офісі Генерального прокурора завершили розслідування у справі умисного здійснення голосування депутатом на пленарному засіданні Верховної Ради України замість іншого народного обранця. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури виданню ‘’Коментарі’’.
https://www.youtube.com/watch?v=XeBCFynUmdk
Хоча правоохоронці й не називають імені махінатора, але певна кількість ЗМІ запевняє,що ним є депутат групи “Довіра” Владислав Поляк.
Розслідуванням встановлено, що народний обранець у лютому 2020 року під час розгляду поправок до законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення неодноразово голосував замість колеги. Для вручення підозри політика викликали до Офісу генпрокурора, але він не з’явився і про причини неявки не повідомив.
Через цю причину повідомлення про підозру направили за місцем його проживання, на його електронну пошту та інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку.
Відомо, що за законом кнопкодавство карається штрафом від 3 до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень).
Нагадаємо, як повідомляє Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, 12 лютого стало відомо, що одному з депутатів Верховної Ради було вручено підозру за так зване “кнопкодавство”. Так у народі прозвали голосування нардепів не тільки за себе, але й за своїх колег.
Слід зазначити, чому вручення такої підозри є прецедентним. До цього народних обранців тільки попереджали про можливі наслідки та критикували їхні дії лише на словах. Вручили ж підозру нардепові вперше за всю історію незалежної України.
За інформацією Венедіктової, підозрюваний виклик в Офіс генпрокурора проігнорував.
“Нардеп при розгляді поправок до законопроекту про звернення земель сільськогосподарського призначення неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги”, — пояснює Ірина Венедіктова.
Як повідомлялося раніше, посилення відповідальності за кнопкодавство в Раді анонсувалося вже на початку січня цього року. Про це заявив спікер ВР Дмитро Разумков.
“Думаю, найближчим часом ми розглянемо ініціативи про посилення відповідальності за неперсональне голосування і введемо додаткові норми, які зроблять кнопкодавство практично нереальним. Можливо, будемо обговорювати введення штрафів”, – сказав парламентарій.
Разумков також додав, що подібні заходи дійсно ефективні, оскільки, за його словами, багато депутатів приходять зі скаргами про невиплату зарплат через пропуски голосування.
До того ж, Разумков підтримує ідею про позбавлення депутатського мандата тих нардепів, яких викрили в незаконному голосуванні.
“Ми зверталися до Конституційного суду з відповідним законопроектом, там сказали, що документ не відповідає Конституції. Думаю, будемо напрацьовувати можливість подачі даного питання повторно, але в іншій інтерпретації, щоб до кінця каденції змогли за це проголосувати”.