Заповнення електронних декларацій чиновниками спровокували перші крадіжки. На даний час зафіксували вже мінімум п'ять випадків: постраждали троє суддів, прокурор і глава сільради.

Про це повідомляє Корупція.Інфо

У Раді суддів України висловили думку, що їхні колеги стали жертвами злочинців саме через заповнення даних. Одна з них – суддя Вищого госпсуду Мальвіна Данилова.

"Зловмисників ще шукають. За будинком стежили навіть за допомогою безпілотників", – розповіла вона.

Обікрали й запорізького прокурора Романа Мазурика: у нього забрали не тільки гроші ,а й BMW Х5 (ціна – близько 1, 6 млн грн).

"Крім грошей і автомобіля, грабіжники викрали мисливську зброю. Відкрито кримінальне провадження відразу за трьома статтями, триває слідство", – прокоментували у місцевій поліції.

Голова сільської ради одного з районів Київщини також заявив про пограбування: погрожуючи пістолетом, злодії зв'язали його, дружину і тещу та забрали ювелірні прикраси.

"На нього були напади і раніше, тобто версій події кілька. Те, що напали після оприлюднення декларації, може бути і причиною, і збігом", – сказали в поліції.

"Декларації вивчають не тільки законослухняні громадяни. За порушеними кримінальними виробництвам ведеться слідство, яке і встановить, чим керувалися нальотчики – деклараціями або чим-небудь іншим", – пояснюють силовики.