Міністерство охорони здоров'я України спростило порядок оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу, передає Корупція.Інфо

Як інформує прес-служба Міністерства охорони здоров'я, лікар або реєстратор більше не зобов'язані робити копії документів, надані пацієнтом.
 
Тепер, під час підписання декларації, пацієнт має показати лише один із документів, що підтверджують особу та реєстраційний номер картки платника податків (ідентифікаційний код). Якщо людина за релігійними переконаннями відмовилася отримувати ідентифікаційний код, то його не вимагатимуть.

Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину

Скорочено також перелік інформації, яка буде вноситися до декларації. Тепер усі дані будуть вміщатися на одному аркуші. Вказувати місце прописки пацієнта більше не потрібно.

Продовжено до 1 січня 2020 року термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року (до початку національної кампанії з вибору лікарів). До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Декларації, які були укладені після 23 березня 2018 року, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.

В разі зміни юридичного статусу медустанови не потрібно буде заново підписувати декларації з лікарями. Подані раніше договори залишаються чинними – за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати у закладі.

Без договору з лікарем можна отримати невідкладну медичну допомогу. Її зобов'язані безкоштовно надати в будь-яких комунальних медустановах, але лише на підставі таких симптомів:

Раптове підвищення температури з кашлем, нежиттю, болем у горлі;

  1. Головний біль, запаморочення, слабкість;
  2. Біль у попереку, суглобах;
  3. Підвищення артеріального тиску;
  4. Больовий синдром у онкологічних хворих;
  5. Алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром;
  6. Загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, через гіпертонічну хворобу, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічне запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.