Олександр Лінчевський відзначився як хірург, волонтер і ініціативний лікар. Заступник міністра на перший погляд здається святим, але в його біографії багато темних плям і скандальних історій. Що відомо про чиновника, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Почати потрібно з того, що Лінчевський народився в 1975 році. Ще з дитинства чоловік вирішив стати лікарем і, після здобуття середньої освіти, він вступив до Національного медичного університету імені Богомольця. Закінчивши навчальний заклад, він стає інтерном в Київській міській лікарні №17. Там він пропрацював понад 17 років, оперуючи пацієнтів.

Популярне: "Червоні списки" МОЗ: Що буде з українцями, які ще не уклали договір з лікарем

Перший скандал пов'язаний з Олександром виник під час Майдану, тоді ж про нього і почали дізнаватися українці. Не варто нагадувати, що при зіткненнях українських активістів з представниками «Беркута» була величезна кількість поранених, яких доставляли саме в цю лікарню. Колеги Лінчевського розповідали, що доктора працювали цілодобово, щоб врятувати якомога більше людей.Прі цьому сам Олександр у цей час, замість того, щоб займатися своїми прямими обов'язками, вирішив на тлі уваги журналістів трохи підняти свій рейтинг. Він почав розповідати представникам ЗМІ цікаву історію про жадібного лікаря-корупціонера, який ганьбить своїми діями лікарню. Найцікавіше, що лікаря потім все-таки за заявами Лінчевського звільнили, але ось тільки ні імені, ні подробиць цієї ситуації українці так і не дізналися. Лікарі заявляли, що Лінчевський просто підставив колегу, підкинувши конверт з грошима в стіл, і лікарні довелося звільнити лікаря, через увагу преси, щоб не псувати репутацію закладу.

Але чоловік на довго в лікарні не затримався, адже вже в 2014 році, скандальна «доктор смерть» Уляна Супрун створює організацію «Захист Патріотів», запрошує в неї Лінчевського і починає активно навчати рятувати життя військових, поліцію, та й самого Президента. Жінка активно миготить в ЗМІ і вже в серпні 2016 роки її призначають в.о. міністром охорони здоров'я. Вже у вересні вона представляє свою нову команду заступників, в яку увійшов і Лінчевський.

До речі Олександр порівнював новоспечену команду з знаменитими пінгвінами з мультика «Мадагаскар». Супрун – «Шкіпер», Оксана Сивак – «Рядовий», Павло Ковтонюк – «Ковальський», а він сам – «Ріко». Але поза камерами чоловік називає себе не інакше як доктор «Лінч».

Вже після декількох місяців роботи Олександра на новій посаді багато лікарів заявляють: «Краще б він залишався і далі хірургом». Причиною стає повне незнання всіх бюрократичних норм і наплювацьке ставлення до своїх обов'язків

Так розігрався ще один скандал в життя Лінчевського пов'язаний з відомим хірургом Борисом Тодуровим. Лікар дуже жорстко розкритикував роботу команди Супрун і самого Лінчевського, які, за його словами, зірвали програму лікування «серцево-судинних захворювань». Хірург розповідав, що саме в.о.міністра і її помічник зірвали тендер на 364 мільйони гривень. А сам Лінчевський відмовився навіть надати Інституту серця права на операції з пересадки найважливішого органу. Олександр намалював фломастером усміхнену пику і написав «Нє-а».

Ще один скандал, який прогримів буквально днями, пов'язаний з виділенням грошей на лікування важкохворих українців за кордоном. Лінчевський кілька разів потрапляв в незручну ситуацію. Вперше, коли Комітет охорони здоров'я вирішив дізнатися, скільки грошей потрібно виділити на лікування онкохворих українців за кордоном. Лінчевський тоді навіть не знав, що в черзі стоять 119 осіб.

Днями заступник міністра виступаючи в Рахунковій палаті, вирішив заявити про те, що виділяти гроші на цю програму взагалі безглуздо.

За ефективністю. За нерезультативності і неекономності використання грошей. У сухому залишку 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми є нуль відсотків

Через таку заяву в Мережі розгорівся справжній скандал. Але в міністерстві охорони здоров'я поспішили виправитися, і вибачилися за Лінчевського, заявивши, що він просто не правильно висловився. За заявами прес-служби, Олександр дуже шкодує, а сама програма дуже успішна, адже 75% тих, що вижили онкохворих це відмінний результат. Тоді виникає питання, або Олександру плювати на життя українців і для нього порятунок 75% хворих це неекономно, або чиновник просто навіть не розуміє про що говорить.

Своїми вибаченнями від імені Лінчевського, в міністерстві охорони здоров'я визнали, що чиновника не каратимуть, а чоловік і далі продовжить свою роботу.

Ну і на останок найцікавіше, щодо професійної діяльності Лінчевського. Колеги хірурга опублікували відео його роботи, на якому видно, як чоловік робить операцію на грудній клітці, не знімаючи наручних годинників, що є грубим порушенням, адже елітний акссесуар перед операцією ніхто не кварцює, і зовсім просто можна занести пацієнтові найрізноманітніші хвороби.