В результаті зіткнень під час антиурядових протестів загинули щонайменше 33 людини і майже півтори тисячі отримали поранення.

Як пише DW, в незалежній Високій комісії з прав людини повідомили, станом на 3 жовтня в ході акцій протесту загинули вже 25 осіб, серед загиблих 23 протестуючих і 2 правоохоронців. Пізніше з’явилася інформація ще про вісім загиблих.

Крім того 1484 особи отримали поранення під час зіткнень між протестувальниками і поліцією.

Демонстранти не дотримувалися комендантську годину, введену вчора в Багдаді та інших містах, і поліція використовувала бойові боєприпаси і сльозогінний газ для їх розгону, пише AP.

Вранці 4 жовтня прем’єр-міністр Іраку Адель Абд аль-Махді в своїй промові визнав вимоги демонстрантів законними.“Ваші вимоги щодо реформ і боротьби з корупцією дійшли до нас. Вимоги по боротьбі з корупцією і думки про майбутнє молоді – це законні вимоги, і ми відповімо на всі законні вимоги”, – заявив він.

Протести проти уряду вибухнули через незадоволення здобувачами роботи, поліпшенням комунальних послуг, таких як водопостачання та електропостачання, а також боротьбою з повсюдною корупцією в багатій нафтою країні.

Раніше повідомлялося, що вибухи в столиці Іраку відбулися в неділю, 23 вересня, в “Зеленій зоні”. За так званої “Зеленої зони Багдада” були запущені дві ракети.

Відомо, що для нанесення ударів нападники використовували “Катюші” – радянська зброя, яке з’явилося у Радянського Союзу за часів Другої світової війни.

За попередньою інформацією, атаку здійснила терористична угруповання Хашл аш-Шааб. Раніше вона вже використала аналогічне озброєння в цьому районі.