Сьогодні, 27 червня, Православна церква вшановує пам'ять пророка Єлисея. У народі цей день називають "Єлисей" або "Гречкосій". Історію та традиції цього дня, передає Корупція.Інфо

Саме народження чудотворця призвело до дивовижного явища: золота телиця, якій поклонялися язичники в місті Шіло, видала несамовитий рев, який дійшов навіть до Єрусалиму.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

Святий пророк Єлисей був покликаний на пророчу службу пророком Іллею, який і навчив його всьому, що знав. Після смерті Іллі, здібності Єлісея були так само добрі, як і вчителя.

Відтоді і пророк почав творити свої чудотворні діяння. Рятував поселення від забрудненої води, яка ставала причиною смертей і безплідних земель.

Святий Єлисей одного разу передбачив цареві ізраїльському перемогу у військовому поході, коли становище було зовсім тяжким – не було води ні для людей, ні для худоби. Але пророцтво збулося – рови наповнилися водою, напоїли людей і худобу, а цар здобув перемогу.

Святий чудотворець допомагав простим людям і царським, ніс свою службу 65 років і помер у глибокій старості. І навіть після смерті сотворив велике диво. Померлого несли на поховання за місто. Але через напад моавитян, довелося швидше втекти звідти. Померлого помістили в печеру, де був похований пророк Єлисей. Лише варто було йому доторкнутися до праху святого, як він зразу ожив.

Традиції та прикмети дня

27 червня категорично не можна купувати новий одяг. А старі речі прийнято посячуваим, щоб ті не принесли бід. Посвячувати можна і подарований одяг, але куплений або отриманий тільки після Нового року і який одягали не більш як тричі, а також вбрання, в якому людина почувається незатишно.

Свято припадає як раз під період посіву гречки. Люди вірили, що якщо на наступний день піде дощ, то це віщувало довгих сім тижнів сирої погоди.

  • Зірки блищать – до спекотної погоди, мерехтять – до дощу з грозою.

  • У середині дня з'явилися темні щільні хмари – до вечірнього дощу.

  • Качки принишкли – скоро почнеться гроза.

  • Хмари пливуть високо – до гарної погоди.

  • Якщо влітку вночі не було роси, вдень буде дощ.