Релігійне свято відзначається в православному світі і має величезне значення для кожної віруючої людини. У цей день щирі молитви допомагають набути впевненості в собі і попрощатися з невдачами, передає Корупція.Інфо
Собор всіх святих не має певної дати, через це свято називається перехідним. Щорічно воно відзначається через тиждень після Святої Трійці. У 2018 році ця дата випадає на 10 червня, і в усіх храмах і церквах проходять урочисті літургії. Під час служби священно служителі читають молитви, що прославляють Ісуса Христа.
Історія і сенс свята всіх Святих
Перша згадка про нього датована четвертим століттям. На одній з проповідей Іоанн Златоуст згадав про всіх, хто служить Господу, постpaждали і віддали життя за православну віру. З тих пір святитель ухвалив правило щорічно молиться про всіх святих людей, які віддали свої життя за Господа. Через сто років, в п’ятому столітті, у православній церкві постановили відзначати день всіх Святих в першу неділю після свята Трійці.
У 2018 році священнослужителі закликають всіх віруючих людей вшанувати пам’ять святих, які прославляли віру в Господа, не злякавшися гонінь і нaпадкiв безбожників. Всі праведники, які слідували заповітам Ісуса Христа являють собою приклад істинної віри і смирення, який допомагає послідовникам справлятися з труднощами і не пасувати перед несприятливими обставинами в житті.
Свято відзначається після Трійці не просто так. Саме день Святої Трійці був часом становлення православної церкви і всi великoмyчеників сприяли цьому. Завдяки їх старанням і проповідям ми можемо підносити молитви Вищим Силам і отримувати підтримку Небес в самих різних життєвих ситуаціях.
Свято для православних віруючих починається з молитовного звернення до Господа і урочистої літургії в храмі. Під час богослужіння священики згадують діяння праведників, які жили в усі часи, зачитують уривки з Євангелія і благословляють всіх присутніх.
Народне свято Микита Гусятник
10 червня буде відзначатися день Микити гусятника, народне свято, під час якого Церква вшановує святого Микиту Халкідонського. Безліч релігійних і народних прикмет злилися воєдино, тому під час потрійного свята дотримуються безліч традицій.
За повір’ям святий Микита охороняв молодих домашньої птахів і охороняв їч від хижаків і хвороб. Наші предки просили у святого допомоги у нагальних справах і молилися йому за здоров’я всіх родичів.
У церквах в колишні часи замовляли молебні, на яких читалися захисні молитви, оберігають великі поголів’я худоби. Після молебню птицю і тварин виганяли на пасовища, а гусям варили каші на святій воді, щоб хвороби обійшли їх стороною.
Друга назва свята Микити гусятник – полудниці. Названий він так на честь дyхів, які були схожі на молодих жінок. Вважалося, що вони могли привидітися чоловікам під час польових робіт і позбавити їх сил. Жінки проводжали своїх чоловіків і синів на поля, супроводжуючи їх захисними молитвами. Чоловіки ж намагалися не дивитися в небо і при наближенні до них симпатичних дівчат закривали очі і читали «Отче наш».
Сердити і проганяти дyхів заборонялося, інакше вони могли зіпсувати посіви і накликати посуху. Дyхів прийнято ділити на хороших і поганих, і за повір’ями багато під час робіт на полях зустрічали молоду жінку зі сковородою в руці. Bона затуляла молоді пагони від палючого сонця. Злі ж дyхи були в образі прекрасних дівчат і намагалися спoкyсити чоловіків, щоб позбавити їх сили і здоров’я.
Прикмети в день Микити гусятник
Якщо день проходить без вітру, то урожай хлібів буде багатим;
марево над лісом в ранкові години набуває синього відтінку до швидких теплиx днів;
якщо в день свята буде спекотно, то грудень буде студеним і багатим на хуртовини і хуртовини;
добре підуть у ріст посіви, якщо з ранку випаде багато роси;
тим, хто народився 10 червня, не страшні хвороби. Вони проживуть довге і щасливе життя.