Олексій Резніков вважає, що вихід України з Харківських угод із Росією стане послідовним політичним рішенням та одним з кроків деокупації Криму.

Про це він заявив в коментарі LB.ua.

Міністр з питань реінтеграції окупованих територій заявив, що ці домовленості знищували військово-морський потенціал нашої держави.

“Україні важливо демонструвати свою послідовну позицію щодо деокупації Крима та Севастополя. Денонсація Харківських угод – це символічний політичний сигнал. Він допоможе привезти ситуацію у відповідність зі здоровим глуздом. Бо є нонсенс: Севастополь і Крим окуповані Росією, а якщо відкрити базу законодавства, то побачимо, що Харківські угоди донині відображаються як чинні. Водночас в Конституції України вже кілька років записано, що не може бути на нашій території іноземних військових баз. До того ж ми скасували договір “Про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією”, який укладений у 1997 році”, – пояснив Резніков.

Віцепрем’єр вважає, що денонсація Харківських угод – це один із кроків деокупації Криму.

Загалом Резніков наголошує: важливо, щоби нині розпочалася робота з дослідження усіх обставин підписання домовленостей.

“Зараз важливо, що почалась робота щодо аналізу обставин підписання угод. Адже за великим рахунком Чорноморському флоту РФ було делеговано охорону морських рубежів України. Тобто було ухвалене стратегічне рішення – зупинити розвиток ВМС України. Якщо за це притягнуть винних до відповідальності, ми покажемо, що як країна ми налаштовані дуже серйозно”, – пояснив він.