Кількох осіб зі складеного Радою національної безпеки і оборони (РНБО) санкційного списку за причетність до контрабанди начебто позбавили українського громадянства і планують депортувати з країни.

На думку директора Українського інституту майбутнього Вадима Денисенка, озвучену в інтерв’ю Depo.ua, зараз може початися масове позбавлення українських паспортів.

“Законодавство України дає президентові право позбавляти громадянства нашої держави осіб, які мають інший паспорт. І подібне час від час практикували попередні керівники держави. Так, 2017 року президент Порошенко припинив українське громадянство депутата Верховної Ради від Радикальної партії Андрія Артеменка, у якого виявили паспорт громадянина Канади”, – нагадав Вадим Денисенко.

Він зазначив, що то була разова акція, а зараз може статися масове позбавлення паспортів України.

“І тут дуже цікаво, чи буде позбавлений українського громадянства, скажімо, Ігор Коломойський (який зізнавався, що має паспорти трьох держав, – ред.). Чи будуть забрані паспорти в осіб, які підпали під санкції РНБО як контрабандисти: скажімо, одесит Вадим Альперін. Йдучи далі, чи позбавлять українського паспорту народного депутата Олександра Куницького від “Слуги народу” (визнавав ізраїльське підданство, – ред.) і низки інших людей, як того ж мільярдера Костянтина Жеваго?”, – порушив питання директор Українського інституту майбутнього.

На його думку, в історії з громадянствами підвішуються перспективи цілої групи впливових зараз осіб, політиків і бізнесменів, які мають іноземні паспорти.

Нагадаємо, 15 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що РНБО запровадить санкції проти наступної партії топ-контрабандистів.

Президент України у черговому відеозверненні сказав про те, що боротьба із контрабандистами триває. “РНБО буде впроваджувати санкції до другої частини списку контрабандистів”, – анонсував дії Ради нацбезпеки та оборони президент.

За його словами, санкції будуть запроваджені щодо 12 осіб, ” фізичних та юридичних осіб”.

Зеленський пояснив, що контрабандистами зараз активно займається СБУ. “Ми бачимо, у кого з них по 2 чи навіть по 3 громадянства”, – заявив глава держави, пояснивши, що РНБО і з цим розбереться.