612441

У мережу потрапили документи, які розповідають, як Ігор Коломойський за допомогою одного бельгійця провернув аферу в "Укрнафті".

Таємну угоду виклав в Інтернет депутат Сергій Лещенко у блозі на "Українській правді", передає Корупція.Інфо.

Коли в часи Януковича бельгієць Петер Ванхеке став головою правління "Укранафти", усі вважали це компромісом. Однак зараз з’ясувалося, що він став "маріонеткою" Коломойського.

За словами Лещенка, олігарх найняв Ванхеке для того, щоб той "через півроку підписав папірець, де передає свої повноваження "рішалам" Коломойського".

За це олігарх зобов'язався перерахувати бельгійцю зі своїх офшорів 3 мільйони доларів секретного фінансування,— зазначає Лещенко.

Крім того, через півроку після основної угоди бельгієць з олігархом підписали ще одну домовленість: "Ванхеке зобов'язався передати свої повноваження заступникам голови правління – Володимиру Пустоварову або Олексію Кущу. Це люди Коломойського, які досі керують компанією, хоча два місяці тому збори акціонерів "Укрнафти" обрало нового керівника — британця Марка Роллінза".

"Кущ з Пустоваровим не тільки не платять дивіденди в бюджет — 2,5 мільярда гривень. Вони продовжують підписувати до суду позови проти держави Україна — свого головного акціонера", — наголосив Лещенко, додавши, що "Укрнафту" треба тотально очистити від людей Коломойського.