Серед народних депутатiв найбiльше квартир виявилося в Дубневича, фiгуранта корупцiйної "Справи на мiльярд", – 52! Щонайменше 40 народних депутатiв мають квартири площею бiльш нiж 200 кв. м. Такого висновку дiйшли аналiтики порталу "Слово i дiло", проаналiзувавши декларацiї про доходи за 2015 рiк тих народних депутатiв, якi такi документи заповнили. Про iншi результати дослiдження газета "Експрес" розмовляла з Оксаною Комар, аналiтиком, яка, власне, й дослiджувала цю тему. 

– Отже, у кого з народних депутатiв найбiльша площа квартир? – Насамперед хочу зазначити, що для зручностi ми подiлили полiтикiв за величиною площi апартаментiв, якi вони займають. Так от, до першої групи входять народнi депутати, якi мають площу квартир вiд 1500 до 1000 кв. м, до другої – 1000-600 кв. м, третьої – 600-300 кв. м i до останньої – вiд 300 до 200 кв. м. У своєму дослiдженнi ми враховували лише тi квартири, якi зареєстрованi особисто на парламентарiв. За цим показником у нас на першому мiсцi колишнiй громадянин Росiї, соратник Януковича та бiзнес-партнер Рината Ахметова, народний депутат вiд "Опозицiйного блоку" Вадим Новинський. 

original-1374601053

На нього зареєстрованi лише три квартири, але якою площею! Найбiльша його квартира має 666,7 кв. м! Друга — 586,1 кв. м. I найменшi апартаменти мають 135,7 кв. м. На другому мiсцi нашого рейтингу Нестор Шуфрич з "Опозицiйного блоку" зi своїми дев'ятьма квартирами загальною площею 1348,6 кв. м.

шуфрич

Найбiльшi його квартири мають 467,10 кв. м та 308,6 кв. м. Третє почесне мiсце в цьому сумному списку в народного депутата вiд Блоку Порошенка Богдана Дубневича. На нього особисто зареєстрованi одинадцять квартир загальною площею 1162 кв. м. I замикає четвiрку полiтикiв, чиї апартаменти мають площу вiд 1500 до 1000 кв. м, Тетяна Донець iз "Народного фронту", у якої п'ять квартир загальною площею 1009,6 кв. м. – Хто ще з народних депутатiв має квартири великої площi? – Другу групу очолює позафракцiйний колишнiй спiввласник "Iндустрiального союзу Донбасу" Сергiй Тарута, який володiє шiстьма квартирами площею 938,4 кв. м. За олiгархом вiдразу йде Ольга Богомолець з БПП зi своїми вiсьмома квартирами площею 817 кв. м. Крiм них, квартири площею вiд 1000 до 600 кв. м мають ще шестеро депутатiв. До третьої групи входить позафракцiйний депутат-утiкач з України Сергiй Клюєв, на якого зареєстровано три квартири площею 486 кв. м.

42483

Особисто на лiдера Радикальної партiї Олега Ляшка зареєстрованi двi квартири, але площею чималою – 462,7 кв. м. Олесь Довгий з "Волi народу" має також двi квартири приблизно такої ж площi, а позафракцiйний Олександр Герега (родина володiє мережею гiпермаркетiв "Епiцентр") – чотири квартири. Колишнiй "спiвучий" ректор, а нинi нардеп у складi групи "Воля народу" Михайло Поплавський має двi квартири площею 317,8 кв. м. У групу депутатiв, якi мають квартири площею вiд 200 до 300 кв. м, входить олiгарх Костянтин Жеваго, "свободiвець" Юрiй Мiрошниченко, харкiвський олiгарх Олександр Фельдман, депутати Борис Тарасюк, Володимир Литвин, Сергiй Власенко, а також ще один iз братiв Дубневичiв – Ярослав, на якого зареєстрованi три квартири площею 270 кв. м.   

– Вiдомо, що народнi обранцi масово реєструють частину житла на свої сiм'ї, щоб вiдвернути увагу вiд власної персони. З урахуванням цього хто з них має найбiльше квартир? – Лiдер у нашому списку пан Новинський додатково на сiм'ю зареєстрував лише три квартири. У декларацiї Нестора Шуфрича взагалi немає графи про сiм'ю. А ось депутат Порошенка Богдан Дубневич у декларацiї за 2015 рiк зареєстрував на iм'я дружини i єдиного сина 41 квартиру! Тобто разом на сiм'ю йдеться про 52 квартири! I це на три квартири бiльше, нiж було зареєстровано за попереднiй рiк. Серед лiдерiв нашого списку не видно рiдного брата Богдана Дубневича – Ярослава, вони двоє ведуть спiльний бiзнес в аграрному секторi. А все тому, що останнiй зареєстрував на себе лише три квартири площею 270 кв. м, а ось на свою сiм'ю – аж 14 квартир загальною площею трохи бiльш нiж 822 кв. м. – Хто має найбiльшу площу житлових будинкiв? – Той же Богдан Дубневич зареєстрував на себе дев'ять житлових будинкiв, серед яких один площею 1601,6 кв. м, iнший — 883,4 кв. м. Крiм того, ще три зареєстрував на сiм'ю. У Тетяни Донець – три будинки, найбiльший з яких площею 405,4 кв. м. За Сергiєм Тарутою значиться будинок на 1600 кв. м, а за його сiм'єю ще три будинки, найбiльший з яких площею 480 кв. м. Найбiльшу кiлькiсть будинкiв на себе зареєстрував народний депутат вiд БПП Аркадiй Корнацький – одинадцять! А ось найбiльшої площi будинок зареєстрував на своє iм'я друг Президента Петра Порошенка – Iгор Кононенко, депутат вiд БПП. Йдеться про будинок площею 1643,6 кв. м! Вочевидь, Нацiональному антикорупцiйному бюро України слiд дослiдити не лише походження коштiв, а й законнiсть придбання нерухомостi всiма депутатами. Автор: Iрина ЛОПУХ