Голова Верховної Ради Андрій Парубій відкрив засідання парламенту у середу.

«Ранкове засідання оголошую відкритим», – сказав спікер.

У залі зареєструвалося 357 народних депутатів. У середу Рада продовжить розгляд поправок до мовного законопроекту.

Традиційно у середу депутати працюють у пленарному режимі протягом лише ранкового засідання, решту дня – у комітетах, фракціях і групах. Зокрема, після розгляду поправок до мовного законопроекту має відбутися засідання Комітету з питань культури і духовності, під час якого буде фіналізовано документ, з яким Рада зможе виходити на голосування у четвер.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 28 лютого розпочала розгляд у другому читанні “мовного” законопроекту, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

У першому читанні документ було ухвалено 4 жовтня 2018 року. Він пропонує, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Митці, літератори, видавці, музиканти, волонтери, військові, державні та церковні діячі звернулися до депутатів ВР із закликом ухвалити історичне рішення – прийняти закон про державну мову.

Серед тих, хто підтримує “мовний" закон, – Патріарх Філарет, дипломат Володимир Василенко, Герой України Ігор Гордійчук, письменники Іван Малкович та Оксана Забужко, художник Лесь Подерв’янський, музиканти Олег Скрипка, Сергій Фоменко, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Анжеліка Рудницька, актори Ірма Вітовська-Ванца, Ахтем Сеітаблаєв, Наталія Сумська, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, міністр культури Євген Нищук, віце-прем’єр-міністри Павло Розенко та В’ячеслав Кириленко, головний редактор газети “День” Лариса Івшина, ветеран війни, письменник Валерій Ананьєв, доброволець-медик Яна Зінкевич, доброволець АТО, волонтер Родіон Шовкошитний, телеведучі Віталій Гайдукевич та Роман Скрипін.