Про це він сказав на брифінгу за результатами засідання фракції, передає кореспондент Укрінформу.
«Я особисто завжди виступав за те, щоб посилити відповідальність. У нас же є кримінальна відповідальність за недостовірну інформацію, яку ми даємо в деклараціях. Саме таким чином я пропоную зробити кримінальну відповідальність за брехню стосовно громадянства чи подвійного громадянства. Тоді все стане на свої місця», – зазначив політик.
Арахамія допускає, що ініціює відповідний законопроєкт у січні.
Як повідомляв Укрінформ, 2 грудня у Верховній Раді були зареєстровані президентські законопроєкти «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України», що покликаний забезпечити правову визначеність ставлення держави до українських громадян, які мають громадянство (підданство) інших держав; «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства», що визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави; «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства)»; «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства»; «Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства».
Нагадаємо, що в українському парламенті є народні депутати, які крім українського громадянства мають кілька паспортів. Наразі триває робота над цим питанням.
Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» заявив Президент України Володимир Зеленський, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У нас були в українському парламенті представники Росії. І це був не секрет. Ми робимо все для того, що в українському парламенті були громадяни України. Я знаю, що у деяких громадян України в українському парламенті ще залишилось інше громадянство, це не є питанням сьогоднішнього форуму, але повірте, ми над цим також дуже сильно працюємо. Якщо вони громадяни України, вони повинні бути громадянами України, а не декількох країн і власниками декількох громадянств чи паспортів», – зазначив
Також варто зазначити, що 48% українців зовсім не підтримують ідею запровадження подвійного громадянства в Україні.
23,8% опитаних підтримують запровадження множинного громадянства для всіх країн, свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії.
11% підтримують таку ініціативу лише з країнами ЄС та НАТО, 6,6% – підтримують ідею для всіх країн, окрім Росії, 4,5% – підтримують, але з країнами колишнього СРСР. Ще 1,1% респондентів дали іншу відповідь на запитання, а 5% у відповідь сказали “не знаю”.
Загальнонаціональне опитування проводили з 22 жовтня до 12 листопада методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів в усіх регіонах України за винятком тимчасово окупованих Росією Криму і районів Донецької та Луганської областей.
Соціологи опитали 2003 респондентів. Похибка не перевищує 2,4%.