Верховна Рада продовжить роботу у період літньої відпустки. Нардепи планують провести кілька позачергових засідань для ухвалення низки нагальних законопроєктів.

За словами нардепа від “Слуги народу”, незабаром може відбутися щонайменше 2 позачергових засідань. Про це Олександр Качура сказав в ефірі одного з українських телеканалів.

Він додав, що одне засідання відбудеться на вимогу президента, а інше – на вимогу народних депутатів.

“Домовилися, що під час літнього періоду наша робота не буде припинятися. Ми будемо збиратися через накопичення необхідних для ухвалення соціальних, антикоронавірусних законопроєктів”,– зазначив нардеп.

Як розповів Качура, за міжсесійний період нардепи можуть зібратися загалом 3 – 5 разів. Качура заявив, що його профільний парламентський комітет ухвалив рішення працювати у міжсесійний період у звичайному режимі.

Причиною цьому є “багато питань, які треба розв’язати перед місцевими виборами”.

До слова, депутатів місцевих рад, обраних на підконтрольній Україні території Донбасу, влада може використовувати для перемовин з представниками окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу “Україна 24” нардеп від партії “Слуга народу” Олександр Качура, коментуючи проект постанови про місцеві вибори в Україні. За його словами, в документі є дискусійний пункт щодо проведення виборів до обласних рад у Донецькій і Луганській областях на підконтрольних територіях.

“Моя особиста позиція – ми повинні надати можливість мешканцям підконтрольних територій, це близько половини (Донецька область – 60% території, Луганська – близько 40%). Але б ми отримали, по-перше, легітимних представників тих територій з місцевих громадян для відносин і всіх перемовин з центральними органами державної влади. І по-друге, ми могли б використати в хорошому сенсі цього слова тих депутатів, яких оберуть до обласних рад там, у перемовинах тристоронньої контактної групи – з тими територіями  щоб вони домовлялися”, – сказав Качура.

Нардеп додав, що буде підтримувати постанову про місцеві вибори, але буде подавати правки в цей законопроект, щоб вибори стали можливими.

Крім того, нещодавно народний депутат з фракції «Слуга народу» Олександр Качура в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив, що в нинішньому складі Кабміну можуть відбутися зміни.

«У нашій фракції немає ніякого розвалу. У нас не стояло питання непідтримки програми діяльності уряду, а стояло питання підтримки діяльності міністрів. Таких, наприклад, як міністр Петрашко, до якого я пробився минулого тижня на прийом, хоча він говорив, що я до нього увірвався. Так от, він не проводить зараз робочі групи з питань тютюнової галузі, бо зараз лобісти величезних компаній не сплачують податки. По-друге, зараз є питання зі звільненням, а потім відновленням на роботі керівника «Укрспирту» всупереч закону, чим порушується Кримінальний кодекс України», – заявив нардеп.