Оточення Петра Порошенка непогано збагатилося на армії. Його друг і партнер Олег Гладковський отримував щедрі замовлення від Міноборони на виготовлення військових санітарних автомобілів “Богдан”, які потім ламалися на фронті.

Компанію “Богдан-Моторс” через багатомільярдні борги у липні взагалі визнали банкрутом і ліквідували. Втім, не лише Гладковський зміг збільшити свої статки за допомогою українських військових.

Про цей йдеться у пргррамі “Право на правду” на 24 каналі.

Княжицький скуповує землі у Карпатах

Видання “Українська правда” опублікувало розслідування про те, як оточення депутата Миколи Княжицького з “Європейської Солідарності” за безцінь скуповує землі у мальовничій частині Карпат.

Мовиться про село Буркут на Івано-Франківщині, яке, крім чудової гірської природи, має ще й непересічну історію. Понад 100 років тому там існував оздоровчий курорт, відомий серед тодішньої української культурної еліти.

Зокрема, туди на відпочинок приїжджали Леся Українка та Іван Франко. Бували там і польські письменники та угорські композитори. Усе через те, що крім фантастичних краєвидів та чудового гірського повітря, у селі вже кілька століть існує відоме джерело мінеральної води – “Буркут”.

Вже в Радянські часи там навіть побудували завод, на якому розливали мінеральну воду з джерела у пляшки й відправляли не лише по всьому Союзу, а й за кордон.

Землі отримали майже за безцінь

Раптом кілька років тому на ці мальовничі місцини у Карпатах звернув увагу маловідомий київський підприємець, фірма якого за лічені місяці скупила майже за безцінь значну частину землі у селі.

Все було зроблено через відому скандальну “атошну” схему земельного дерибану. Як відомо, згідно з нашим законодавством, учасники бойових дій можуть безплатно отримати ділянку землі для ведення особистого сільського господарства в будь-якому населеному пункті України.

Для цього ветерану війни на Донбасі треба звернутися до місцевої ради із заявою про виділення землі. Бійцю мають дати ділянку площею до 2 гектарів, якщо місцева рада, звісно, має вільні землі у розпорядженні.

Зрозуміло, що в наших обставинах це призвело до масштабних зловживань. Ми з колегами зробили безліч розслідувань про те, як “спритні ділки” використовували ветеранів АТО заради земельного дерибану у різних областях України: і на Волині, і на Київщині, і на Одещині, і в багатьох інших областях.

Як використовували ветеранів АТО

Робили все просто: бійці зверталися із заявами до місцевих рад. Потім вони безплатно отримували землю, яку недорого продавали місцевим багатіям. Часто – тим самим депутатам, сільським головам чи їхнім родичам.

Найскандальніший випадок використання цієї схеми стався кілька років тому на Львівщині. У селі Стрілки сільська рада роздала членам Спілки учасників АТО десятки земельних ділянок у мальовничій місцевості біля лісів та озера.

Майже одразу бійці продали цю безплатно отриману землю фірмі, яку контролює колишній нардеп та один з головних спонсорів партії “Свобода” – Ігор Кривецький.

І, о диво, замість індивідуального сільського господарства “атошників”, на цих ділянках незабаром з’явився закритий відпочинковий комплекс “Едем Резорт”.

Там насолоджується життям українська еліта, а ветеранам війни на Донбасі у ньому навіть випити каву з тістечком буде не по кишені.

Журналісти видання “Захід.Нет” тоді дізналися, що Кривецькому через цю скандальну “атошну” схему вдалося нахапати понад 60 гектарів землі.