Хворі на коронавірус, які лікуються амбулаторно, мають право одержувати безоплатно всі послуги та ліки, передбачені пакетом допомоги, спрямованим на боротьбу з COVID-19. Держава виділяє достатньо коштів для цього.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV.

Він зазначив, що держава виділяє достатньо коштів місцевим комунальним лікарням, які є неприбутковими.

“Звичайно, люди мають право і мають вимагати, а лікарі зобов’язані надавати весь необхідний комплекс ліків і лікування людям, які лікуються амбулаторно. Це дуже важливий меседж. Усі кошти для лікування і закупівлі необхідних ліків держава виділила – і виділяє достатньо. Питання в тому, щоб вимагати цього від лікарів у лікарнях, які ці гроші отримують за розподілом за “ковідні” пакети”, – сказав Шмигаль.

Прем’єр також зазначив, що держава повністю забезпечить через Національну службу здоров’я всі витрати на надання медичної допомоги.

“Держава повністю забезпечить через Національну службу здоров’я всі видатки, які пов’язані з утримання медичних закладів, з наданням медичної допомоги. На сьогодні коштів на рахунках НСЗУ є приблизно 14 млрд грн, розрахунково цього повністю вистачає… щоб до кінця року забезпечити. У разі якщо буде потреба, я впевнений, що за поданням уряду, і Верховна Рада, і профільний комітет забезпечать всі видатки, щоб НСЗУ їх оплатила медичним закладам, які надають послуги щодо боротьби з COVID-19”, – зазначив Шмигаль.