Народного депутата України Олексія Ковальова виключили зі складу фракції «Слуга народу» у Верховній раді, оскільки той добровільно перебуває в окупованому Херсоні і роздає інтерв’ю російській пресі. Про це повідомила речниця політичної сили Юлія Палійчук.

«Народного депутата Олексія Ковальова виключено зі складу депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» у Верховній раді України», – підкреслила вона.

Раніше «слуги народу» назвали поведінку Ковальова «несумісною ані зі званням народного депутата України, ані тим більше – з членством у фракції» та зазначили, що вона «викликає підозру у здійсненні ним державної зради».

28 квітня у спільній заяві партії та фракції “Слуга народу” було зазначено, що фракція “СН” призупинила членство народного депутата України Олексія Ковальова і просить правоохоронців перевірити його співпрацю з ворогом на окупованій Херсонщині.

За словами нардепа, він здійснює на тимчасово захопленій території діяльність із надання гуманітарної допомоги. Однак, як стверджують у СН, Ковальов не відвідує пленарні засідання парламенту, не бере участь у голосуваннях за важливі в умовах воєнного стану законопроекти. Адекватних пояснень щодо свого поточного статусу, поведінки і заяв він керівництву фракції не надав.

«Поведінка Олексія Ковальова та випадки його спілкування із окупаційними військами викликають підозру у здійсненні ним державної зради. Адже під час повномасштабного вторгнення росії на тимчасово захоплених територіях (у тому числі в Херсонській області) окупаційні війська викрадають діючих та колишніх очільників органів місцевого самоврядування, педагогів, митців, керівників підприємств, проводять примусову мобілізацію чоловіків до окупаційних військ. З іншого боку, члени нашої партії, місцеві депутати, обрані від партії, організують мітинги проти окупації, на підтримку спротиву України, ризикуючи власним життям та свободою», – йшлося в заяві СН.