Держбюро зареєструвало дві заяви Портнова за злочинами на "Кузні", коли нею володів Порошенко.
 
Державне бюро розслідувань зареєструвало два кримінальних провадження за заявами юриста Андрія Портнова з відмивання коштів і несплати податків на заводі Кузня на Рибальському, яким володів екс-президент Петро Порошенко. Про це в п'ятницю, 24 травня, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу ДБР.

"За результатами розгляду звернення Портнова, Державним бюро розслідувань до Єдиного реєстру розслідувань 23 травня були внесені відомості за двома можливими правопорушеннями. Досудове розслідування триває", – повідомили у відомстві.
 
При цьому в ДБР додали, що одне з зареєстрованих проваджень стосується вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 209 КК з приводу можливого скоєння легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом службовими особами, які займали або займають особливо відповідальне становище в органах державної влади.
 
Друге провадження стосується вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 212 КК з приводу можливого вчинення дій щодо ухилення від сплати податків посадовими особами, які займали або займають особливо відповідальне посадове становище в органах державної влади.

 Сам Портнов підтвердив, що подав відповідні заяви, а також повідомив, що подав третю заяву в ДБР з відмивання коштів і несплаті податків з боку Порошенка.
 


"Зареєстрував у Державному бюро розслідувань третю заяву про відмивання коштів, легалізацію незаконних доходів і несплату податків колишнім президентом Порошенком, який у складі організованої злочинної групи заволодів телеканалом Прямий, оформивши його на офшорну компанію, що фіктивно належала колишньому члену Партії Регіонів Макеєнку", – розповів Портнов у Telegram-каналі.