Міністри охорони здоров’я і фінансів Великої Британії – Саджид Джавід та Ріші Сунак – у вівторок одночасно заявили про відставку через незгоду з діями чинного прем’єр-міністра, лідера Консервативної партії Бориса Джонсона.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Ми (Консервативна партія), можливо, не завжди були популярні, але компетентно діяли в національних інтересах. Над жаль, за нинішніх умов, громадськість вважає, що ми ані те, ані інше”, – написав у листі з проханням про відставку Джавід.

Звертаючись до Джонсона, колишній міністр охорони здоров’я заявив, що “для нього зрозуміло, що ситуація не зміниться за вашого керівництва, тому ви теж втратили мою довіру”.

Схожі аргументи виклав у своєму листі й Ріші Сунак: “Громадськість справедливо очікує, що уряд діятиме належним, компетентним і серйозним чином. Вважаю, що за ці стандарти варто боротись, і саме тому я йду у відставку”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон чітко дав зрозуміти, що планує залишитися на посаді після відставок двох міністрів і вже призначив їм заміну.

Про це пише ВВС.

Міністр фінансів Ріші Сунак і міністр охорони здоров’я Саджид Джавід у вівторок подали заяви про звільнення з різницею в 10 хвилин, за ними були відставки молодших міністрів і помічників.

Джонсон після цього призначив Надхіма Захаві новим канцлером казначейства, а голова апарату прем’єр-міністра Стів Барклай став міністром охорони здоров’я.

Джонсон, який зараз стикається з найсерйознішою кризою лідерства на посаді прем’єра, зіткнеться з подальшим тиском пізніше у середу, коли зустрінеться з депутатами в парламенті.

Він також має дати свідчення Комітету зв’язків — групи депутатів, які уважно вивчають політику та рішення уряду.

Але жоден із депутатів-консерваторів не зголосився кинути виклик прем’єру, щоб зайняти його місце. Навпаки, кілька міністрів публічно його підтримали, зокрема, міністр закордонних справ Ліз Трасс — одна з потенційних претенденток на його місце на посаді лідера партії.

Вона сказала, що “на 100% підтримує прем’єр-міністра”, тоді як міністри кабінету, включаючи Домініка Рааба, Майкла Гоува, Терезу Коффі та Бена Воллеса, також зазначили, що залишаться в уряді.

Додамо, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що міг би піти зі свого поста через поразку в підтримці України. Це одне з принципових питань, які є для нього причиною для відставки.

З такою заявою в радіоефірі BBC британський прем’єр виступив у відповідь на питання журналіста, які обставини можуть змусити його залишити посаду.

«Звичайно, я думаю, що це (про мораль). Якби мені сказали, що ми повинні відмовитися від української справи, тому що вона ставала надто складною, а вартість підтримки цього народу є надто великою з погляду інфляції, економічної шкоди, я б визнав, що програв дуже важливу суперечку, і я б пішов», – заявив Джонсон.

При цьому він підкреслив, що на цей момент не бачить передумов для такого розвитку подій.

Велика Британія готова й надалі надавати озброєння та готувати військових, поки росіян не виб’ють з української території.

Про це на спільній пресконференції з Зеленським заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перебував з візитом у Києві.

«Володимире, ми тут, щоб ще раз наголосити – ми з вами. Ми хочемо забезпечити вам стратегічну витривалість», – сказав Джонсон.

Він заявив, що Велика Британія працюватиме над інтенсифікацією санкцій проти рф, посилюватиме дипломатичну коаліцію на підтримку України, а також фінансову підтримку.

«І ми готові й надалі надавати озброєння, підготовку щодо використання цього озброєння. Український народ та ЗСУ завдяки цьому зможуть зробити те, чого хочуть українці, а саме вигнати агресора з України», – зазначив британський прем’єр.

Джонсон також сказав, що настане момент, коли потрібно буде «говорити про майбутнє України», але, за його словами, це буде вже у контексті вільної України. Прем’єр сказав, що має на увазі гарантії безпеки, про які говорили в Києві.