Колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак пояснив, чому конкурс на посаду голови Державного бюро розслідувань нагадує формальність.

За його словами, кандидатуру переможця визначили ще до проведення конкурсу ті, хто вважає себе уповноваженими на прийняття всіх державних рішень, передає Корупція.Інфо.

Все йде до того, щоб взагалі виключити будь-який кадровий ексцес у формуванні керівництва цього найважливішого органу, який в перспективі може стати ключовим у всій правоохоронній системі, акумулювавши значну частину повноважень ГПУ, СБУ, МВС, ДФС, а також НАБУ,
– наполягає Трепак.

Він пояснив, чому конкурс на цю важливу посаду перетворився на формальність.

На його переконання, занепокоєння мав би викликати сам склад конкурсної комісії.

"Її більшість сформована з представників двох політичних сил – БПП і "Народного фронту". Отже, є висока ймовірність того, що керівні посади в ДБР будуть просто поділені за домовленістю між цими силами. Слід зазначити, що президентських призначенців у цій комісії з самого початку пов'язували з нардепом від БПП Грановським, якого в політичних колах називають "відповідальним" за ДБР", – додав Трепак.

Він нагадав, як в участі в конкурсі відмовили керівнику департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергію Горбатюку.

Слід чітко розуміти: конкурс триватиме доти, доки в режисерів формування керівництва ДБР не буде стовідсоткової впевненості в тому, що місце його директора обійме "свій" кандидат. Поза сумнівами: названий переможцем кандидат буде чітко зорієнтований на групу політичних "кураторів" силового блоку, які в СБУ "ведуть" Главк "К", у ГПУ мають "свій" департамент, а через недавню так звану судову реформу взяли під повний контроль судову владу,
– резюмував Віктор Трепак.