Нереальні премії працівникам Нафтогазу стали причиною того, що в Україні заборонили преміювати працівників державних компаній

Таке рішення прийняв Кабінет міністрів України.

Він заборонив виплати бонусів та винагород в компаніях, власником яких є держава. Про відповідне рішення повідомили під час засідання уряду 18 липня.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

Нагадаємо, раніше стало відомо, що наглядова рада НАК «Нафтогаз України» проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії в зв’язку з перемогою в Стокгольмському арбітражному суді над російським Газпромом. Відповідне рішення було прийнято за виграш другої частини судового протистояння – так званого «транзитного» контракту.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу, в даному випадку мова йде про $4,56 млрд. Таким чином, правлінню призначається премія в розмірі $ 45,6 млн.

Премії отримали ті співробітники, які доклали зусиль для перемоги в суперечці з російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Імена 41 співробітника, які «прямо або побічно внесли значний внесок в досягнення цього результату» та отримають за це винагороду, не розголошуються.

На початку червня голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв отримав першу частину премії за виграну арбітражну суперечку з «Газпромом» – 207 млн ​​грн. Усі кошти, отримані на рахунок в «Ощадбанку», Коболєв перевів у долари, вказавши як причину «допомогу родині». Після цього глава Нафтогазу відразу ж перевів на рахунок своєї матері $800 тис.

А ось головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко отримав у вигляді премій 130 млн грн (6 млн дол).

Частину суми премій розділять на карткові рахунки інших «побічно причетних». Це стане свого роду гарантією того, що ці гроші не вилучать.

Також за повідомленнями, залишок у сумі 25,6 млн доларів буде виплачуватися три роки виключно за умови успішного стягнення з «Газпрому» «залишку виграшу». І ці гроші знову переважно осядуть в кишенях Коболєва і Вітренко.