Російські загарбники тримають у морі на чергуванні два великі десантні кораблі. Чи можлива висадка десанту на Півдні – читайте далі.

Керівник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону висловилася щодо десантних кораблів Росії у Чорному морі. 

Гуменюк наголосила, що нарізі “це просто демонстрація сили”. За її словами, росіяни вже дуже-дуже давно не наважуються наблизитися на відстань ймовірної висадки.

Тому що розуміють, що є зброя, якою вони можуть бути уражені. Наразі вони тримаються на відстані 150 – 200 кілометрів від контрольованого Україною узбережжя,

– заявила вона.

Також Гуменюк наголосила, що у своєму інформаційному просторі росіяни репрезентують наявність десантних кораблів, як контроль над Чорним морем, оскільки таке велике угруповання перебуває в акваторії.

“Хоча ми спостерігаємо, фіксуємо і проголошуємо, що вони тримаються в районі, який є для них безпечним”, – уточнила Гуменюк.

Вона додала, що навіть в пунктах базування окупанти вже давно не почуваються спокійно

Коли Росія може завдати повторного масованого удару?

В ОК “південь” розповіли, скільки часу необхідно окупантам, аби підготуватися до чергової атаки.

Гуменюк вкотре наголосила, що підготовка корабельного угруповання Росії є непрямим доказом початку ракетної атаки. За її словами, 4 ракетоносії, які були залучені до обстрілу 26 січня, наразі перебувають на бойовому чергуванні. Вони не переспоряджалися, уточнила вона.

Також Гуменюк зазначала, що після ракетної атаки ворог використовує безпілотники, щоб розвідати інформацію щодо влучань та визначитися з майбутніми цілями.

Представниця ОК “Південь” заявила, що від 26 січня почалися на 10 – 14 діб, які їм потрібні для відновлення.

Вона зазначила, що ворог не змінив своїх дій, однак такий підхід лише на користь українським військовим.

Також додамо, що у Чорному морі кораблі окупантів перебувають віддалено від досяжності українських сил. Вороги наразі мають залп з 12 “Калібрів”.

Про це для 24 Каналу розповіла керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що українські захисники вже випробували різні засоби на російських кораблях.

“Корабельне угруповання Чорноморського флоту тримається в тому самому ракетобезпековому для себе районі, переховуючись від мису Тарханкут аж до Новоросійська. І наразі складається з 12 кораблів. Серед них залишилося 2 ракетоносії – надводний та підводний”, – сказала Гуменюк.

За словами речниці, наразі загальний залп “Калібрів” складає 12 одиниць і це не так багато, оскільки раніше було понад 20 чи до 40. Однак Гуменюк наголосила – це потужний запас, який ворог може застосувати необов’язково під час масованої ракетної атаки.

“Калібри” є високоточною зброєю і ворог намагається бити по конкретних об’єктах критичної інфраструктури. Тому розслаблятися зарано. Треба якомога далі триматися від таких об’єктів і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги”, – сказала речниця.

Гуменюк розповіла, що зараз на Півдні не спостерігають активність ворожої авіації. Вона має потреби у спорядженні й обслуговуванні після масованої ракетної атаки 26 січня.

Враховуючи, що окупанти перемістили свої літаки на летовища якомога далі, то є елемент злагодженості дій. Тобто їм потрібно більше часу на відновлення взаємодії. Тому від масованих ракетних атак, наприклад, зараз нас трохи захищають погода, час і обставини, але пам’ятаймо, що зараз у них залишилися ще іранські дрони, – наголосила Гуменюк.

Вона зазначила, що поривчастий вітер на Півдні не сприяє запуску, але погода змінюється. Наразі критичних змін у застосуванні іранських дронів немає, але ОК “Південь” фіксує, що ворог використовував дешевший спосіб баражувальних снарядів для розвідування сил ППО й після цього запускав ракети.