Снимок

Військові зі Сполучених Штатів Америки, які вже кілька тижнів проводять на Яворівському полігоні спільні навчання з підрозділами Нацгвардії України, сьогодні відпочили від тренувань і зіграли у свою національну гру – американський футбол.

У товариському матчі військові зійшлись з професійною командою з американського футболу – львівськими «Левами».

Поєдинок відбувся у Львові на стадіоні «Юність». Американську команду сформували з десантників 173-ї повітряно-десантної бригади армії США. Звідси і символічна назва команди – «Небесні солдати».  

Хоч матч і товариський, все відбулось за правилами і традиціями: перед початком поєдинку  прозвучали гімни обох країн, спортсмени підбадьорились кричалками, а глядачів розважали черлідерки.

Грали американці з українцями в безконтактну версію американського футболу – флаг-футбол, який передбачає більше передач м’яча, а отже менше травм, при цьому спортсмени не використовують захисного одягу.

 «Сьогодні ми граємо у флаг-футбол – це не повна екіпіровка, на кожному спортсменові буде прапорець і не буде повного контакту. Тобто, коли зривається прапорець, спортсмен зупиняється», – розповів президент національної федерації американського футболу України Павло Тесленко.

З американськими солдатами львівські спортсмени можуть зіграти знову. Нині ведуть переговори про ще один матч у повному екіпіруванні.