Росія втрачає у Бахмуті щодоби близько сотні солдат. Також багато поранених та важкопоранених, заявив в ефірі телемарафону речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 

За його словами, для поповнення цих втрат російське командування почало направляти у Бахмут елітні підрозділи своєї армії, зокрема десантників. 

11 квітня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що російське керівництво почало кидати на Бахмут елітні підрозділи армії, серед них і десантники. Причиною цього є величезні втрати, які несе ПВК “Вагнера” при штурмі міста. “Вагнер” отримує дуже великі втрати, тому змушений підтягувати додаткові підрозділи регулярного війська — десантників і мотострілків для того, щоб поповнити угрупування на цьому напрямку, — сказав Череватий. Він зазначив, що десантники вже зазнали втрат під Бахмутом, їх доукомплектують мобілізованими.

Фортеця Бахмут нині є символом військової неспроможності російської армії. Саме тому окупанти спрямовують усі свої сили та резерви на захоплення міста-фортеці. У цьому переконаний речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“У них оце шапіто, як не пушилін, то пригожин приїжджає. На якихось руїнах вони фіксуються. Насправді місто не є під контролем окупантів. Там йдуть дуже жорстокі вуличні бої, в яких окупанти зазнають страшенних втрат. Зокрема, за цю добу було вбито 85 окупантів ще 94 зазнали поранень.

Уже зрозуміло, що дуже далеко, а, найімовірніше, недосяжно – те що вони ставили собі за головну мету – захоплення всієї Донецької та Луганської областей. Тому вони намагаються вдовольнитися хоча б тим, щоб взяти незламний поки що для них Бахмут, який на сьогодні є таким гігантським символом їхньої військової неспроможності”, – розповів Череватий.

За добу на Луганській ділянці фронту росіяни втратили два танки Т-72, БМП, САУ «Мста», та новітній комплекс далекого візуального спостереження «Муром-М»

На Лиманському та Куп’янському напрямках ворог наніс 384 удари ствольною та реактивною артилерією. Здійснив дев’ять авіаударів.

За минулу добу на цій ділянці фронту відбулося 12 боєзіткнень.

За підсумком, 35 окупантів було вбито, 88 поранено, один потрапив у полон.

Як повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, там підбито два танки Т-72, БМП, САУ «Мста», гаубицю Д-30, три міномети та новітній комплекс далекого візуального спостереження «Муром-М» ворога.

Олександр Ябчанка, лейтенант ЗСУ 67-ї окремої мобілізованої бригади (батальйон «Вовки Да Вінчі») розповів про те, що відбувається безпосередньо на полі бою, що бачив сам.

Йдуть дуже жорсткі бої насправді. І ворог, незважаючи на те, що несе колосальні втрати, але ми несемо втрати теж. За останній час у нас декілька, на жаль, людей загинуло. Останній час – це буквально останній тиждень. І ми завдаємо ворогу втрат в рази більших, просто в рази більших! І вдається досягнути цього, з одного боку, координацією між нами, координацією безпосередньо в межах нашого батальйону і в межах сусідніх бригад, поруч з якими ми виконуємо бойове завдання.

Звісно, я хочу подякувати волонтерам, які нам допомагають з технічними засобами. Тому що ми можемо собі дозволити технічно переважати супротивника. Повірте, від цього переважання залежать наші життя. Від цього переважання залежить те, наскільки ми зможемо йому завдавати вогневого ураження на підступах до наших позицій. Ми нерідко ведемо з ними безпосередньо стрілкові бої. От коли вже стрілецький бій… Але до стрілецького бою ми намагаємося просто не допускати супротивника. Іншими словами, ми намагаємося воювати максимально сучасно.

І чому я так на цьому наголошую? Тому що це, як на мене, формула для України, як ми мусимо воювати у цій війні. Тому що, повірте, вони не жаліють живу силу. Я такого не бачив! Хіба що у фільмах про зомбі-апокаліпсис. Тобто насправді кожного дня атаки. Ми знищуємо їх. Вони далеко не завжди забирають своїх вбитих, а частіше не забирають, ніж забирають їх. І поверх цих тіл вони йдуть в наступну атаку у той же ж день або на наступний. Це відбувається тут. І нам потрібно їх знищити стільки, скільки їх буде намагатися прийти і нас вбити.

Я до чого це веду? Ми теж, на жаль, несемо втрати. І мінімізувати ці втрати ми можемо, якщо будемо технічно вище на голову, ніж наш супротивник. Якщо ми будемо воювати інтелектом. І за це я хочу дуже подякувати волонтерам, які нам допомагають перевершувати супротивника в технічному плані,-підсумував боєць в етері програми Радіо Свобода «Свобода Live»