Голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак розповів, чи можливо здешевлення залізничних квитків в Україні.

При цьому, за його словами, має намір зробити пасажирські перевезення самоокупними. Про це він сказав в ефірі каналу “Україна 24”.

“На жаль, на сьогоднішній день пасажирські перевезення збиткові для “Укрзалізниці”. У всьому світі вони дотуються з держбюджету, у нас цього немає. Крім того, ми не те що не підвищуємо вартість проїзду, а навіть не індексуємо на рівень інфляції. Тому говорити про те, що у нас є можливість зменшувати вартість квитків, ми не можемо “, – пояснив він.

Жмак зазначив, що від держави компанія не отримує ніяких дотацій, також їй не компенсують перевезення пільгових пасажирів.

Він додав, що тільки Міністерство освіти заборгувало “Укрзалізниці” мільярд гривень, майже стільки ж становить заборгованість місцевих бюджетів за перевезення пільгових пасажирів в поїздах приміського сполучення.

Варто відзначити, що за словами самого Жмака він отримує 625 тис. грн заробітної плати.

“Моя заробітна плата становить 625 тис. грн. І це будь-хто зможе побачити в декларації, тому приховувати її сенсу не має. У той же час, хочу сказати, що така зарплата у мене була 25 років тому, коли я займався бізнесом в “Київстарі”, потім в “ТНК-ВР” і ін. Вона, я б сказав, нижча від ринкового рівня для такого підприємства, як “Укрзалізниця”, – заявив в ефірі програми” Україна з Тиграном Мартиросяном “на телеканалі” Україна 24 “увечері в суботу глава компанії Володимир Жмак.

Він зазначив, що його зарплата “набагато менше того рівня, який був у попереднього керівника” – Євгенія Кравцова – оскільки висока заробітна плата попереднього керівника “викликала дуже великий суспільний резонанс”.

Жмак також зазначив, що заробітну плату членам наглядової ради встановлює акціонер компанії – Кабінет міністрів України.