Збройні сили України готуються до чергового «ривку», який стане катастрофою для російських окупаційних військ.

Після Херсона буде битва за Мелітополь. Вона несе ключову роль у розв’язаній Путіним війні проти України. Перемога розчистить ЗСУ шлях на Маріуполь та загрожує котлом для десятків тисяч російських солдатів, пише Тelegram-канал «Можемо пояснити».

Після двох великих перемог восени (у Харківській та Херсонській областях) українська армія готує новий наступ. Наступною метою може стати Мелітополь — у Запоріжжі між російськими військами та ЗСУ немає великої водної перешкоди, а ключові шляхи постачання ЗС РФ перебувають у зоні поразки української артилерії.

За даними ISW, Україна вже розпочала артпідготовку майбутнього наступу і завдає ударів по скупченням російських сил та дорогам. Київ має підстави для оптимізму.

По-перше, Київ продовжує володіти ініціативою. Саме ЗСУ обирає поле для майбутньої битви. Поки російська армія концентрує свої зусилля на Донеччині, Київ вишукує слабкі місця в обороні російського угруповання.

По-друге, тактика ударів по лініях постачання, складів і скупчення сил приносить свої плоди. Враховуючи, що у Запоріжжі основні дороги знаходяться під прицілом української артилерії та систем HIMARS, у росіян проблеми з постачанням.

«Різка атака на Мелітополь може створити умови для величезного казана, в якому виявляться десятки тисяч російських солдатів. Відступити вони зможуть лише у Крим — вузьким Перекопським перешийком. Відбити масовану атаку буде досить складно», – зазначає джерело.

Крім того, взяття Мелітополя може призвести до кидка на Маріуполь — його втрата буде особливо болісною для диктатора Путіна. Зараз, чекаючи на атаки ЗСУ, російська армія продовжує окопуватися в згаданих вище містах, перетворюючи їх на фортеці.

Втрати росіян у війні проти України вже перевищили 86 тис. осіб. І це лише приблизно. А ще тисячі полонених, сотні тисяч поранених, які ніколи більше не почнуть працювати. Скільки російських сімей залишиться без чоловіків, батьків, синів — припустити складно. Адже Путін продовжує буквально закидати гарматним м’ясом стратегічні для нього напрями в Донецькій області.

“Штурмувати Бахмут російська армія намагається місяцями. Щоразу отримуючи відсіч від Збройних сил України (ЗСУ). Кремль постійно стягує туди техніку та перекидає додаткові групи мобілізованих. Які зазнають величезних втрат. Схожа ситуація й у Сватовому, Луганській області — за даними британської розвідки”, — повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Олександр Штупун.

“Мобілізовані резервісти, ймовірно, зазнали особливо великих втрат після того, як їм довелося рити системи окопів під артилерійським обстрілом навколо міста Сватове Луганської області. На Донеччині резервісти загинули у великій кількості під час лобових штурмів добре обладнаних українських смуг оборони навколо міста Бахмут”, — з повідомлення Міністерства оборони Британії.

Свої втрати у війні проти України Кремль продовжує приховувати, як виправдовувати поразки. Все в тій же методиці про висновки, яку роздали в російській армії, противником Кремль називає НАТО, а не Україну. Пояснити це легко, адже програти Альянсу не так соромно для Путіна, – каже політтехнолог Олег Постернак.

Але хоч би яку картинку Кремль намагався намалювати для росіян — підсумок один: Росія напала на Україну і воює не з натовськими солдатами, а зі Збройними силами України. І за свою агресію та садизм розплачується життям своїх громадян.