Детективи Національного антикорупційного бюро України не пропонували угоду зі слідством нардепу-утікачу Олександру Онищенку. Про це директор відомства Артем Ситник заявив в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

У травні 2018 року Онищенко заявив, що очільник відділу детективів НАБУ Андрій Калужинський пропонував йому укласти угоду зі слідством про визнання провини, хоча це прерогатива Спеціальної прокуратури України.

"Звичайно, що не тільки по цій справі, фігуранти запитують у детективів, чи можлива така угода. Детективи антикорупційного бюро, навіть Калужинський, керівник підрозділу, не має можливості і права підписати цю угоду. Було питання, чи можлива така угода. І була відповідь, що це можливо і що це має погодити прокуратура", – розповів Ситник.

Варто нагадати, що Олександра Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

5 липня 2016 Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак, напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко залишив територію держави.

27 липня генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук. У нардепа-втікача заарештували майна на 700 мільйонів гривень.

На початку 2018 року Al Jazeera оприлюднила розслідування, згідно з яким Онищенко та засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у іншого олігарха-втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Віктора Януковича.