tmXdA0u_cJA

Всі чули про децентралізацію, а чи всі знають, що необхідно, для впровадження такої реформи у життя?

Такий термін, як "децентралізація", передбачає, що державні органи передають свої повноваження та кошти органам місцевого самоврядування. Реформу впроваджують з метою, щоб органи, які найбільш наближені до людей, мали найбільше повноважень. Саме вони зможуть об'єктивніше і ефективніше працювати, як вважається, адже саме вони не тільки обізнані, а й зацікавлені.

Що необхідно для повної децентралізації і успішного проведення цієї реформи?

По-перше, визначаємо територіальну основу місцевих органів виконавчої влади. Створюємо у три рівні систему адміністративно-територіального устрою.

По-друге, розділяємо обов’язки між органами самоврядування на різних рівнях. Розприділяємо за пріоритетністю повноваження. Найважливіші передаємо найближеним до людей можновладцям.

По-третє, розмежовуємо обов’язки між виконавчою владою та самоврядуванням. Повинності держадміністрацій передаємо самоврядуванню. На виконавчу владу залишаємо місію контролювання.

По-четверте, визначаємо необхідну кількість ресурсів для кожного рівня. Оновлюємо систему бюджету. Право мати власні кошти переходить на громади. Їм надається можливість об’єднувати фізичні та економічні сторони. Так вони можуть терміново вирішувати питання та розвиватися.

По-п’яте, організовуємо підзвітність органів місцевого самоврядування. Звітуватимуть перед державою та своїми виборцями. Таким чином це заохотить мешканців цікавитися політичною ситуацією, адже від них залежатиме безпосередньо робота місцевих органів.

З тим, як проводити та впроваджувати децентралізацію, розібралися. А чи потрібна вона взагалі? Непогано було б розібратися, чому ця реформа зчинила такий опір не тільки в державі, а й закордоном. Корупція.інфо оприлюднює причини «ЗА» для втілення задуманного у життя.

По-перше, хочете, щоб громади мали права на землю, на встановлення податків і зборів? Хочете, щоб вони утримували основний ресурс, який по факту повинен належати місцевому самоврядуванню? Тоді потрібна децентралізація.

По-друге, хочете безпосередньо отримувати доступ до реєстрів, архівів, документацій, прав на власність тощо? Хочете соцдопомогу, допомогу по безробіттю, субсидії тощо? Хочете отримувати соціальні, адміністративні та комунальні послуги швидко, якісно та без посередників? Тоді потрібна децентралізація.

По-третє, хочете, щоб інтелектуальні, фінансові, майнові ресурси були об’єднані з метою підвищення якості медичних, освітніх, адміністративних послуг? Набрид стан доріг, якість громадського транспорту, систем водо- і теплопостачання? Хочете покращити місцеву інфраструктуру? Тоді потрібна децентралізація.

По-четверте, хочете, щоб Путін нервово трусився та божеволів від своєї безпомічності? Тоді потрібна децентралізація. Адже, країну, яка децентралізована, не можливо перетворити на тоталітарну та не можливо федералізувати.

Децентралізація, звичайно, не панацея від усіх проблем, але, як мінімум, сильнодіюче знеболююче.

96_main

 

Автор: Валентина Рущак