Від 1 січня 2016 року на території України замість національних техстандартів (нормативних документів) набудуть чинності європейські та міжнародні технічні стандарти.

Відповідне рішення затвердило міністерство Економічного розвитку та торгівлі і оприлюднило 5 січня на сайті МЕРТ.

Згідно домовленості між Україною, Росією та ЄС, виконання економічної частини УА відклали до 2016 року. До "відкладених" положень угоди потрапила і адаптація техстандартів. Проте, згідно наказу МЕРТ, готуватися до виконання економічної частини УА починають уже зараз.

Перелік змін у національних технічних стандартах опублікують на офіційному сайті департаменту технічного регулювання і метрології МЕРТ.

До роботи над адаптацією технічних стандартів також залучать національний орган стандартизації "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості".

Протягом 2015 року науково-дослідний центр повинен детально опрацювати актуальні зміни техстандартів та передати інформацію про них учасникам ринку, зокрема виробникам, експортерам та іншим суб'єктам господарювання.

Уряд очікує, що адаптація європейських техстандартів полегшить українським виробникам вихід на європейський ринок.

Зазначимо, дія рішення МЕРТ розповсюджується лише на виробництво нехарчової продукції. Для продуктів харчування діятимуть інші норми — фітосанітарні стандарти.