У неділю, 28 грудня, підготовку до здачі в експлуатацію 60-квартирного житлового будинку, який зводили в 53-му військовому містечку Яворова Львівської області близько 18 років, інспектували високі військові чини.

А робітники активно підчищали територію, виносячи непотріб за будку сторожа – під вікна людям, що живуть у будинку №92.

На запитання власкора IA ZIK, чи цей мотлох вивезуть і чи заберуть бетонні блоки, якими перегородили в’їзд до інших будинків, робітники відповіли ствердно.

Коли журналіст поцікавився, що робитимуть з іншими вояками-безхатченками, яким місця в новому домі не вистачило, – начальник Яворівської КЕЧ району, підполковник Федір Савицький відповів, що для інших черговиків зведуть два будинки – ймовірно, на дев’ять поверхів.

А мешканці військового містечка Яворова подейкують: якби не приїзд Президента Порошенка, то хто знає, чи в цьому році дім би здали.

Водночас ветерани Залізної дивізії висловлюють міркування: якби робітники за погоди працювали так активно, як в останні дні року, то родини військовослужбовців давно би вже заселилися й не довелося б їм носити меблі в нові квартири в новорічну ніч.

Нагадаємо, що в суботу, 27 грудня, в обідню пору в 53-му військовому містечку Яворова робітники в поті чола цементували вирви на дорогах, поливаючи бетонним розчином зі спеціальної машини примерзлу багнюку, яка здебільшого сягає – в коліно.

Перехожі здивовано цікавляться: чому дорожнє полотно у військовому містечку не ремонтували за погожих днів?

На що робітники відповідають коротко: «Так начальство наказало».

А журналістові знайомий ремонтник шепнув на вухо: «Хіба не чули? Новий дім відкривати приїжджають у понеділок чи у вівторок в Яворівський гарнізон сам Президент і міністр оборони зі свитами. З того – й увесь переполох…».

Це авральне бетонування примерзлої багнюки на дорогах між будинками у 53-му військовому містечку Яворова не здивувало лише ветеранів Залізної дивізії, які, з їхніх слів, на своєму віку чимало таких, м’яко кажучи, авралів бачили.

«Як я служив у «залізці», то перед приїздом міністра чи якогось генерала ми і потемнілий сніг в білий колір перед першим КПП фарбували; і дерев’яні грибочки під ялинками при дорозі «садили», і дружинам строго наказували – пелюшки з сушарок на балконах познімати, за одну ніч на найбільш пошарпаних фасадах житлових будинків картини малювали…», – згадує офіцер-пенсіонер.

 

джерело: Зік