Пан Порошенко, ви в курсі, що у Гонтаревої беруть за рефінансування відкат у 25%?

Я тільки вчора висловив свій сумнів щодо достовірності інформації прес-служби президента про те, що нібито представники місії МВФ за щось похвалили при зустрічі з Порошенком голову Нацбанку Гонтареву.

І ось сьогодні на неї та її відомство з'явився новий компромат. Причому, дуже потужний компромат.

Настійно рекомендую президентові Порошенко прочитати сьогодні публікацію у вельми поважному виданні «ЛIГАБiзнесIнформ», в якій глава наглядової ради банку «Національний кредит» Андрій Оністрат, не ховаючись, заявив наступне:

«Стверджую: в Україні система рефінансування банків абсолютно непрозора. За поточний рік обсяг рефінансування збільшився на 26 млрд. грн. Але із загального обсягу виданого НБУ рефінансування в обсязі 106 млрд. грн 97% коштів видано 14 банкам … Кожні два-три тижні у банку з нізвідки з'являється людина і пропонує рефінансування за 25% відкату. У такої людини, як правило, немає візитки або він називається чиїмось помічником. Так працює система. До слова, система участі у валютних аукціонах також абсолютно непрозора».

Можливо, пан президент, ви приймете, нарешті, відповідне кадрове рішення? Розуміючи, що, зокрема, через такі дії Нацбанку у нас зараз так сильно обвалилася гривня (близько 19 грн за долар на готівковому ринку), а довіри до банківської системи в українців не залишилося зовсім…

Або у вас є якісь «вагомі» аргументи проти відставки Гонтаревої з поста глави НБУ? 

 

Джерело: Антикор ("Экономика от Пророка"