нелегальні мобільні корупція.інфо

В Україні у разі купівлі нового телефону доведеться платити набагато більше. Про це повідомляється в законопроекті голови парламентського комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександра Данченко.

Варто зазначити, що одна з основних ідей законопроекту – створення так званого реєстру ідентифікаторів радіоелектронних терміналів. В свою чергу, унікальний ідентифікатор, наприклад, IMEI-код, присвоює кожному пристрою виробник.

Як інформують українські ЗМІ, передбачається, що реєстр буде існувати у вигляді автоматизованої бази даних. У ній зберігається інформація про дозволені, так і заборонені в мережах загального користування пристроях. Постачальники пристроїв будуть зобов'язані направити до реєстру інформацію про імпортованому товар протягом 10 днів після митного оформлення.

Крім того, депутат Олександра Данченко пропонує, щоб за операторами зберігалося право відключати крадені або загублені телефони. База всіх існуючих ідентифікаторів пристроїв повинна бути сформована протягом 15 днів з дня набрання чинності закону народного депутата. Ці дані надають оператори. Протягом 45 днів імпортери вносять в базу вже завезені в країну пристрою.

Як повідомлялось раніше, в третьому кварталі 2014 р. постачання нелегальних мобільних телефонів і смартфонів в Україну досягли 40% від загальної кількості

Джерело: Корупція.інфо