Вчителі та лікарі скаржаться, що гроші їм виплачують частинами, вони позбулися надбавок, а чи отримають вони все зароблене до кінця року, невідомо.

Влада обіцяє, що борги обов'язково віддадуть до свят.

 

ПЛАТЯТЬ часто і без НАДБАВОК

Днями міні-бунт влаштували вчителя в Тернополі – вони вийшли під будівлю місцевої ОДА з вимогою виплатити їм належну 20-відсоткову надбавку за престижність праці, а також заборгованість по зарплаті. Проблема не тільки там, бюджетники по всій країні стверджують: грошей вони або не бачать, або отримують частинами і то із затримками.

«Нам зазвичай в кінці місяця платять зарплату за цей же місяць, тобто в кінці листопада приходять гроші за листопад, – розповіла нам вчителька старших класів у Токмаку (Запорізька область) Анна Хромейко. – Зараз за листопад досі не заплатили половину грошей, а ту половину, що видали, видавали частинами – спочатку 300 грн, потім ще 300 грн і 500 грн. Кажуть, що невідомо, чи видадуть гроші за листопад в грудні ».

Схожі історії розповідають і інші працівники бюджетної сфери.

«Зарплату нам видають, але не відразу всю, а частинами. Обіцяють всі гроші видати до кінця цього року », – каже київський лікар швидкої допомоги Ігор хлобись. Правда, часто мова йде лише про голій ставці, без надбавок.

«Знаходять, як забрати у нас надбавки на всьому. Найпростіше – це за запізнення на виїзд. За новими правилами, швидка повинна приїжджати до пацієнта за 10 хвилин. На бригаду виділений смартфон, який фіксує час отримання виклику і час доїзду до пацієнта. Але часто вкластися в 10 хвилин неможливо, а за запізнення – штраф », – скаржиться лікар.

 

ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧИТЬ

У обладміністраціях розводять руками – проблема з бюджетними виплатами є по всій країні і оперативно вирішити її не виходить. «Зараз ми отримали від Києва 70 млн грн, це допоможе погасити заборгованості по зарплатах бюджетникам, – сказав« Вістям »депутат запорізької облради Федір Турченко. – Звичайно, це не така велика сума, ми будемо її пропорційно розподіляти по районах області, адже заборгованість скрізь різна ». У Тернопільській ОДА після «бунту» вчителів сказали: на область виділили 49,5 млн грн. Однак тільки на виплату зарплати освітянам потрібно 20,5 мільйона гривень. Тому повністю погасити заборгованість не вдасться.

Крім затримок з виплатами, педагоги вже скаржаться на нові норми від Києва. «У нас підвищили ставку з 18 годин на тиждень до 22, – розповідає вчителька музичної школи Ольга Михайлова. – А в середині навчального року виконувати цю норму не так вже й просто – не візьмеш же учня з вулиці і не змусиш його ходити на уроки ».

 

Новопризначений міністр соціальної політики Павло Розенко каже, що до кінця року всі проблеми з виплатами повинні бути вирішені.

«Принаймні ми будемо прагнути до цього, – сказав« Вістям »Розенко. – У нинішніх затримках є дві об'єктивні причини: недостатня кількість коштів для бюджетної сфери у кошторисі 2014 року і, звичайно, війна. Уряд змушений виділяти на АТО великі гроші ». За словами міністра, в новий бюджет будуть закладені реальні цифри. «Поки складно сказати, яким буде новий бюджет. Але соціальна сфера буде максимально захищена, наскільки це можливо в наших реаліях », – запевнив Розенко.

 

 

новини про Львів

 

за матеріалами: Антикор

Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання