Українські археологи спільно з британськими колегами відшукали руїни стародавнього храму з людиноподібними фігурками та залишками тварин, принесених у жертву.

Відкриття здійснили на території селища Небелівка, що на Кіровоградщині.

Розкопки давніх руїн зайняли площу 60х20 метрів. Зі слів науковців, це одна з найбільших пам’яток трипільської культури, що існувала впродовж 5400-2700 років до нашої ери на території від гір Карпат до Чорного моря.

Зі слів Михайла Відейка, керівника групи, стародавній храм мав як мінімум два поверхи та був центром цілого комплексу і всього поселення. У часи, коли трипільська культура розквітала, їй належали найбільші за розміром поселення у Європі: чисельність жителів деяких з них перевищувала 15 тисяч осіб.

Всередині споруди вчені знайшли вісім глиняних плит, на одній із яких виявили безліч обгорілих кісток ягнят, яких, ймовірно, принесли в жертву. Підлога і стіни всіх п‘яти кімнат другого поверху були розфарбовані у червоний колір. На першому поверсі археологи виявили сім додаткових платформ, а також внутрішній двір, всипаний кістками тварин і фрагментами кераміки.

 

orig_54a2800f95db5 orig_54a2801a18902 orig_54a28014ec43e