В місті відновили зйомки історичного фільму "Дмитро Вітовський" про формування та визвольну боротьбу Української Галицької Армії, передає Корупція.інфо

За постановку та фінансування картини взялося Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", яке займаються реконструкцією історичних подій. Відтак, реконструктори самі грають ролі головних героїв. Сценарій розробив голова Товариства Любомир Горбач спільно з істориками.

"Головна мета фільму — вплинути на молодь і її патріотичне виховання. Тому велику увагу зосереджуємо на спецефектах. Багато епізодів — це військові сутички. Хочемо показати українських вояків як зразок самопожертви заради української держави. Українська армія тоді, на початку Першої світової, була нечисельною, але сильною",– розповів учасник "Пам'яті" Тарас Елейко.

Наразі відзнято 25% картини із затратами в 50 тисяч гривень. Як зазначають у товаристві, найбільше коштів іде на піротехніку та набої. Відтак, для завершення стрічки потрібно ще 200 тисяч гривень.

"Прикро, що державні установи не хочуть нам сприяти. Зараз треба один епізод зняти в музеї, і всі музейні заклади Львова кажуть за це платити — година у них коштує тисячу гривень. У чому ж тоді їх функція? Хіба не сприяти патріотичному вихованню молоді, хіба не в історичній просвіті?"– зазначають члени товариства.

Зазначимо, знімати фільм розпочали ще у 2012 році. Однак, через фінансові труднощі не вдавалося завершити роботу над картиною. Продовження зйомок стало можливим завдяки членським внескам учасників товариства, зібраних в кінці 2014 року. Відтак. картину планують презентувати до чергової річниці ЗУНР — 1 листопада.

 

orig_54b7ba7aacb25 orig_54b7ba7db65fc orig_54b7ba77cfc53 orig_54b7ba81e6e0e orig_54b7bab33ac67 orig_54b7babb2ed76