Львівська міська рада затвердила  «Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» і визначила ставки податку, який мешканці міста сплачуватимуть за квартири та будинки, передає  ІА Корупція Інфо.

Сплата його почнеться не раніше 1 січня 2016 року. Лише з 20 лютого поточного року мерія розпочне наповнювати базу суб’єктів оподаткування, а до липня цього року ще зможе внести зміни в положення.

Згідно з прийнятою ухвалою, львів’яни будуть платити податок за площу понад 80 кв. м для квартир та понад160 кв. м для будинків. Якщо у власності є кілька квартир, то їх площа сумується. Якщо у власності є і квартира, і будинок, то їх площа додається і податок нараховують на площу понад 200 кв. м.

Ставка податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлюється у розмірі 0,5% мінімальної заробітної плати. Для юридичних осіб – 2%. Тобто за 1 кв. м оподаткованої площі мешканці міста будуть платити 6,09 грн, а підприємці – 24,36 грн.

Наприклад, власник квартири у 100 кв. м повинен сплатити податок за 20 кв. м, що в рік становитиме 121,8 грн.

Щоправда, у Львові запроваджено зонування і ставка 0,5% чинна лише для мешканців третьої зони, куди входять всі так звані «спальні» райони міста. Друга зона – це територія історичного ареалу (за винятком першої зони), куди входить територія забудови ХІІ – початку ХХ століть. А перша зона – центральна територія історичної забудови, внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Для другої зони ставка оподаткування становить 0,75%, а для першої – 1%.

Тобто, власник квартири площею 100 кв. м на площі Ринок заплатить в рік вдвічі більше, ніж мешканець Сихова – 243,6 грн.  А мешканці, наприклад, вул. Сахарова – 182,7 грн.      

Львівська міська рада може встановлювати додаткові пільги зі сплати податку для фізичних осіб, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Але пільги не надаються, якщо площа об’єкту оподаткування перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (тобто понад 400 кв. м для квартири та понад 800 кв. м для будинку). Крім того, пільги не надаються, якщо нерухомість використовується для отримання доходів – у підприємницькій діяльності чи здається в оренду.

Сплата податку приватними особами відбувається протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення, а юридичні особи повинні платити авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.