Для проведення фахової реставрації працівники ЛКП «Львівсвітло» разом із фахівцем управління охорони історичного середовища Львівської міської ради демонтують ліхтарі на проспекті Свободи.

«Загалом буде демонтовано 13 ліхтарів, які були встановлені у місті ще в 1908 році і в нижній частині є автентичними. З них є кілька пошкоджених – їх треба буде скріплювати. В усіх втрачені дверцята для ревізії. У процесі реставрації їх розчистять від нашарувань фарб, з під яких уже погано видно орнамент. Також планується доробити втрачені верхні частини ліхтарів, відповідно до фотографій», – розповіла начальник управління Лілія Онищенко, інформує прес-служба мерії.

Онищенко також додала, що реставраційні роботи розпочнуть після ухвалення міського бюджету розвитку. 

«Якщо буде фінансування, то відреставрувати ліхтарі та повернути їх на проспект Свободи ми зможемо до кінця року», – резюмувала вона.У зв’язку із продовженням тролейбусного маршруту до проспекту Свободи, на проспекті тимчасово влаштовано нові опори. 

Після реставрації історичні ліхтарі повернуть на проспект Свободи, а нові опори будуть у подальшому використані для потреб ЛКП «Львівелектротранс».

 

Загалом на проспекті Свободи є 33 історичні ліхтарі.

 

джерело: ІА Корупція Інфо